خبرهای داخلی

271
۸ جوزا ۱۳۹۷
نویسنده: جواد نبی‎زاده

نزدیک به نصف مراکز ثبت‎نام رای‎دهنده‎ها در جوزجان بسته است

مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات در جوزجان می‎گویند که از مجموع ۱۲۹ مرکز ثبت‎نام رای‎دهنده‎های انتخابات ولسی جرگه و شورای ولسوالی‎ها در این ولایت، ۶۱ مرکز آن بسته است.
امان‎الله حبیبی، رییس کمیسیون ولایتی انتخابات در جوزجان، به کلید گفت که علت‎های بسته بودن نزدیک به نصف مراکز ثبت‎نام رای‎دهنده‎ها در این ولایت، ناامنی و نرسیدن مواد ثبت‎نام به این مراکز است.
او گفت که تا هنوز به دلیل ناامن بودن راه‎های زمینی منتهی به ولسوالی‎های مردیان، قرقین و خم‎آب، مواد ثبت‎نام به این سه ولسوالی انتقال نشده است و طبعاً مراکز ثبت‎نام نیز در آن‎ها باز نشده است.
وی علاوه کرد که آن‎ها در ولسوالی درزاب این ولایت، به دلیل تهدیدات بلند امنیتی، قادر به گشایش مراکز ثبت‎نام رای‎دهنده‎ها نیستند.
رییس کمیسیون ولایتی انتخابات در جوزجان از جانب دیگر گفت که از شروع روند ثبت‎نام تاکنون، نزدیک به ۶۰ هزار نفر در این ولایت ثبت‎نام کرده‎اند که بیش از پنجاه درصد آن‎ها زن هستند.
اما دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات در کابل، در سایت رسمی خود، اعلام کرده است که از شروع روند ثبت‎نام تاکنون، بیش از ۷۰ هزار نفر در جوزجان ثبت‎نام کرده‎اند.
روند ثبت‎نام رای‎دهنده‎ها که در ۲۵ حمل آغاز شد، قرار است تا ۲۲ ماه جوزا ادامه یابد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد