داغترین-خبر

۲۱ جوزا ۱۳۹۸
نویسنده: فرشته هاشمی

نخستین دور امتحان کانکور حوزه کابل، امروز سپری شد

نخستین دور امتحان کانکور حوزه کابل، امروز سپری شد

مقام های وزارت تحصیلات عالی می گویند ۸۵ درصد از داوطلبان امتحان کانکور امسال به پوهنتون های دولتی و خصوصی جذب خواهند شد.

به اساس معلومات وزارت تحصیلات عالی ۲۰۰ هزار تن درسراسر کشوردر این امتحان اشتراک خواهند کرد که ۶۱ درصد آنها به پوهنتون های دولتی و۲۴ درصد آنها به پوهنتون های خصوصی جذب خواهند شد.

عبدالتواب بالاکرزی سرپرست وزارت تحصیلات عالی به امروز (سه شنبه) در یک کنفرانس مطبوعاتی، در اولین دور آغاز امتحان کانکور حوزه کابل گفت که دراین حوزه ۵۲ هزار تن در امتحان اشتراک خواهند کرد که ۲۰ هزارتن آنان را دختران تشکیل می دهند.

در همین حال عبدالقدیر خموش رییس اداره امتحانات کانکور می گوید:” امتحان کانکور تا کنون بدون کدام مشکل سپری شده و شفافیت در نظر گرفته شده است.”

وی هم چنان افزود که آنها تلاش دارند تا بعد از ختم امتحان کانکور در حوزه کابل و ننگرهار الی ۲۰ سرطان نتایج امتحانات کانکور را اعلام کنند.

به گفته وی امتحان متفرقه کانکور ۷ سرطان اخذ خواهد شد.

از سوی هم اشتراک کننده گان کانکور از وزارت تحصیلات عالی می خواهند تا از تقلب ها در امتحان کانکور جلوگیری کرده و شفافیت را در نظر بگیرند .

آنان همچنان از وزارت تحصیلات عالی می خواهند تا نتایج امتحان شان را به زود ترین فرصت ممکن، اعلام کنند.

این در حالیست که امتحان کانکور امسال از ۷ حمل به اینسو آغاز شده است و تا کنون دانش آموزان ۳۲ ولایت امتحان کانکور را سپری نموده اند.

امتحان کانکور حوزه کابل برای ۴ روز ادامه خواهد داشت و بعد از آن اخرین دور امتحان کانکور هفته آینده  از ولایت ننگرهار خواهد بود.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد