کابل

48
۸ حوت ۱۳۸۹
نویسنده:

نجفی: جواز شرکت هوایی پامیر لغو می شود!

وزارت ترانسپورت و هوانوردی، شرکت هوایی پامیر را متهم به ارائه اسناد جعلی کرده می گوید، به زودی جواز فعالیت این شرکت  پس گرفته شده و مسئوولان آن به لوی سارنوالی معرفی می گردند.

سقوط یک فروند طیارهء مسافربری شرکت هوایی پامیر در تاریخ ۲۷ ثور امسال  در حالیکه از ولایت کندز به سوی کابل در پرواز بود، باعث گردید تا ۴۳ تن از مسافران و خدمه این طیاره جان خود را از دست دهند.

داوود علی نجفی سرپرست وزارت ترانسپورت و هوانوردی روز شنبه در یک نشست خبری گفت که در تحقیقات انجام شده، برای دریافت عوامل سقوط این طیاره، هیچ دلیلی از لحاظ تخنیکی برای سقوط این طیاره بدست نیامده است.

نجفی گفته است که در این تحقیق که ماه ها را در برگرفته، چندین کشور شامل: افغانستان، امریکا، روسیه، انگلستان، بلغاریا، اوکراین و مقدونیه شرکت داشته اند.

به گفتهء نجفی، جعبه سیاه طیاره و آلهء ثبت معلومات پرواز، برای بدست آوردن دلیل سقوط طیاره به روسیه فرستاده شده و سیستم هشدار تصادم زمینی این طیاره نیز به امریکا ارسال گردیده بود.

وی می گوید که در تحقیقات انجام شده روی جعبه سیاه و سیستم هشدار تصادم زمینی، هیچ مشکلی در آنها پیدا نشده است.

سرپرست وزارت ترانسپورت و هوانوردی می گوید، در نتیجهء تحقیقات؛ روشن گردیده است که اسناد ارائه شده از سوی شرکت هوایی پامیر به دولت افغانستان، جعلی بوده و این طیاره از ثبت کشور بلغاریا که طیاره از آن کشور خریداری شده بود، در سال ۲۰۰۸ خارج گردیده است.

آقای نجفی هشدار می دهد که مطابق قانون بین المللی هوانوردی، با شرکت پامیر برخورد خواهد شد و جواز پرواز این شرکت به زودی پس گرفته می شود و مسئولان آن برای قرار گرفتن تحت تعقیب جنایی، به لوی سارنوالی معرفی خواهند شد.

در همین حال امان الله حمید، رئیس شرکت پامیر گفته است که وزارت هوانوردی تا حالا در این زمینه به آنها اطلاعی نداده است.

وی گفته است که اگر اسناد پرواز طیاره مشکل داشته، این مسئله مربوط به شرکتی می شود که آنها این طیاره را از آن خریداری کرده اند.

وی گفته است که این شرکت طیاره را از کشور بلغارستان خریداری کرده و براساس قرارداد خرید، این شرکت اسناد طیاره را برای شرکت پامیر فرستاده و همان سند به وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی تسلیم شده است.

نتیجهء تحقیق در مورد سقوط طیاره شرکت هوایی پامیر در حالی اعلام می گردد که بازماندگان قربانیان این حادثه از این شرکت، به دلیل عدم پرداخت حق بیمه انتقاد می کنند.

 

 

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد