خبرهای داخلی

772
۲۲ قوس ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

ناپدید شدن چهار معلم یک مکتب افغان-ترک در کابل

مسئولان مکاتب افغان-ترک در افغانستان می‌گویند چهار استاد یکی از مکاتب آنها دیروز (سه شنبه) در شهر کابل ناپدید شده‌اند.

فواد حیدری، معاون مکاتب افغان-ترک در افغانستان به رسانه ها گفته است سه نفر از آنها شهروند ترکیه و یکی از آنها هم شهروند افغانستان است.

به گفته او، این استادان ساعت هفت صبح روز گذشته هنگام رفتن به مرکز شهر کابل، از منطقه تایمنی که یکی از مکاتب دخترانه افغان-ترک در آن فعال است، ناپدید شده‌اند.

وی گفته است تا هنوز در مورد سرنوشت این استادان معلوماتی در دست نیست ولی به نقل از منابع از وزارت امور داخله گفته که این استادان در بازداشت نیروهای امنیت ملی افغانستان هستند. وزارت داخله افغانستان گفته در این مورد اطلاعی ندارد.

حیدری همچنان گفت که نیروهای امنیتی شام روز گذشته بر مکتب نسوان افغان ترک در تایمنی کابل «یورش» بردند و این مکتب را در محاصره شان در آوردند.

خانواده‌های دانش‌آموزان این مکتب گفته اند که نیروهای امنیتی پس از وارد شدن بر این مکتب وارد لیلیه دختران شدند و سه دانش آموز دختر با دیدن نیروهای امنیتی بی‌هوش شده‌اند.

حکومت ترکیه پس از کودتای نافرجام این کشور از حکومت افغانستان خواست تا مدیریت این مکتب‌ها را به ترکیه بسپارد، زیرا حکومت ترکیه ادعا می‌کند که این مکتب‌ها از سوی فتح الله گولن، کسی که از سوی حکومت ترکیه متهم به سازمان‌دهی این کودتا است رهبری می‌شوند و با هراس افگنی پیوند دارند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد