اجتماعی

1007
۲۹ قوس ۱۳۹۶
نویسنده: اسحق اکرمی

نام‌گذاری جاده‌ها و محلات مسکونی در بامیان

اداره شاروالی بامیان در یک اقدام کم سابقۀ ثبت املاک عامه، نام‌گذاری و نصب لوحه‌های معلوماتی و درج نمبر برای منازل مسکونی را از یک هفته گذشته به این طرف آغاز کرده است.

ریاست شاروالی بامیان می‌گوید که در ابتدا تمام ساحات شهری، دراین اداره ثبت شده و بعداً برنامه نام‌گذاری و نصب لوحه‌های معلوماتی به زبان‌های ملی کشور و انگلیسی، آغاز خواهد شد.

این برنامه توسط شاروالی بامیان با همکاری تخنیکی موسسه هبیتات، زیر نام “شهر برای همه” در ولایت بامیان راه اندازی شده است.

محمد امان امان، شاروال بامیان می گوید که نام‌گذاری جاده ها از ناحیه چهارم شهر بامیان آغاز شده و پس از ثبت در دیتابیس، به سیستم آنلاین ذخیره می‌شود تا همه بتوانند از طریق گوگل‌مپ آدرس را پیدا کنند.

مقامات می‌گویند که پس از ثبت تمام املاک و کوچه‌ها در دیتابیس شاروالی بامیان، برنامه آدرس دهی آنلاین پس از تأیید شورای امنیت ملی افغانستان در این ولایت، آغاز خواهد شد.

قرار است تمام ساحات، کوچه‌ها و منازل مسکونی بامیان به صورت دیجیتل و آنلاین ثبت گردد و برای تمام خانه‌های مسکونی یک شماره مشخص اختصاص داده شود.

از سوی هم، باشندگان بامیان با استقبال از این برنامه شاروالی، می‌گویند که نامگذاری جاده و خانه‌ها سبب می‌شود تا گردشگران به راحتی از طریق “گوگل و انترنت”، به ساحات دلخواه شان سفر کنند.

نجیب الله رها، یکی از باشندگان بامیان به کلید گفت که پیدا کردن آدرس در اکثر شهرهای افغانستان مشکل ساز است و این اقدام شاروالی بامیان برای گردشگران داخلی و خارجی مفید واقع خواهد شد.

این در حالی است که در اکثر شهرهای افغانستان نبود آدرس مشخص و نبود لوحه‌های معلوماتی، از مشکلات شهروندان به شمار می‌رود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد