جنوب

287
۲۷ قوس ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

نامزدان معترض در هلمند، خواهان عدالت شده اند


شماری از نامزدان انتخابات پارلمانی ولایت هلمند که در فهرست ابتدایی برندگان احتمالی کمیسیون مستقل انتخابات شامل نیستند، روز گذشته دست به اعتراض زده و خواهان عدالت شده اند.

نامزدان معترض، نتایج ابتدایی کمیسیون مستقل انتخابات را غیر قابل قبول دانسته و از کمیسیون شکایات انتخاباتی خواستند تا به شکایات آنان رسیدگی نمایند.

این نامزدان به حکومت هشدار می دهند که اگر به شکایات آنان توجه صورت نگیرد، در انتخابات ریاست جمهوری که قرار است سال آینده برگزار گردد، اشتراک نخواهند کرد.

عبدالمجید آخند زاده، مسئول دفتر مطبوعاتی ملاشیر محمد آخند زاده نامزد معترض، در این مورد به کلید می گوید:” مردم در شرایط سخت آمدند، رای دادند؛ اما کمیسیون مستقل انتخابات تقلب نموده است”.

در عین حال مسئول مطبوعاتی دفتر معلم میر ولی خان یکی از نامزدان دیگر انتخاباتی که از نتایج ابتدایی ناراض است، به کلید گفت که اگر صدای آنان شنیده نشود، با حکومت قطع رابطه نموده و در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نخواهند کرد.

این در حالیست که دو روز قبل کمیسیون مستقل انتخابات نتایج ابتدایی این ولایت را اعلام نمود که در این فهرست محمد ظفر صادقی، میرویس پوپل، حاجی غلام ولی افغان، میرویس خادم، الحاج محمد کریم اتل، عبدالرشید عزیزی، نسیمه نیازی و حبیبه سادات،  به عنوان نامزدان پیشتاز و برندگان احتمالی انتخابات مجلس نمایندگان این ولایت شناخته شده اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد