خبرهای داخلی

196
۱۵ جدی ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

ناظرین احزاب سیاسی: کارمندان کمیسیون برای نامزدان مشخص رای می سازند


شماری از ناظرین احزاب سیاسی در پیوند به تاخیر اعلان نتایج انتخابات پارلمانی کابل و تصمیم این کمیسیون برای بازشماری آرای برخی از مراکز، واکنش نشان داده و مدعی اند که کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات به نفع نامزدان مشخص هر روز رای های تقلبی اضافه می کنند.
ناظرین احزاب سیاسی در کنفرانس خبری که امروز شنبه (۱۵ جدی) در کابل برگزار نموده بود از کارکرد های کمیسیون مستقل انتخابات به شدت انتقاد نموده و مدعی شدند که برخی از کارمندان این کمیسیون وابسته به نامزد وکلای مشخص بوده و به نفع آنان رای اضافه می کنند.
در اعلامیه مطبوعاتی این ناظرین آمده است که هرچند اکثریت کارمندان متقلب کمیسیون از سوی ناظرین شناسایی شده و به نهاد های امنیتی سپرده شده اند؛ ولی با آنها برخورد قانونی صورت نمی گیرد و آنان دوباره به کار شان ادامه می دهند.
در اعلامیه هم چنان ذکر شده که این کارمندان متقلب از سوی یک حلقه پول دار از جمع نامزدان ولسی جرگه حمایت می شوند و روند تقلب شان را گسترده تر به پیش می برند تا این پروسه ملی و مردمی را به چالش مواجه سازد.
در اعلامیه مطبوعاتی ناظران احزاب سیاسی از قاضی میر افغان صافی، امیرگل شاهین، احمد جاوید جیحون، احمد ابراهیم عاصم، حاجی اجمل رحمانی، فهیم هاشمی، فدا محمد الفت صالح، اعتبار خان حدران، خان آقا رضایی، حسن مموزی، عنایت الله بابکرخیل، حفیظ الله جلیلی، عبیدالله کلیمزی وردک، اجمل گلاب و عبدالقیوم خیرخواه به عنوان نامزدان متقلب نام برده شده است.
این ناظران خواهان پیگیری این قضیه از سوی نهاد های عدلی و قضایی گردیده و هم چنان هشدار داده اند که اگر به خواسته های آنان توجه صورت نگیرد، نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی کابل را نمی پذیرد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد