خبرهای داخلی

171
۱۷ سنبله ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

ناتو پس از سه روز نسبت به حملات انتحاری غرب کابل واکنش نشان داد

نماینده ملکی ناتو در افغانستان، کونلیوس زیمرمن، پس از گذشت سه روز از وقوع دو حمله مرگبار انتحاری در غرب شهر کابل، نسبت به این حملات واکنش نشان داد.
ناوقت روز چهارشنبه گذشته، یک ورزشگاه “پهلوانی” در مربوطات حوزه ششم امنیتی در غرب شهر کابل هدف حمله انتحاری قرار گرفت که در پی آن ده‎ها نفر کشته و زخمی شدند.
لحظات بعد از آن، خبرنگاران، افراد ملکی و نیروهای پولیس در این محل که برای پوشش خبری و رسیدگی به زخمیان و انتقال اجساد تجمع کرده بودند، هدف حمله موتر بمب‎گذاری شده‎ای قرار گرفتند که از قبل در آن محل پارک شده بود.
وزارت صحت عامه، شمار تلفات این دو حمله را ۲۶ نفر کشته و ۹۱ نفر زخمی اعلام کرده است.
مسوولیت این دو حمله مرگبار را گروه داعش به عهده‎ گرفته است.
کورنلیوس زیمرمن، نماینده ملکی ناتو در افغانستان، امروز در اعلامیه‎ای این حمله را محکوم و با خانواده‎های قربانیان اعلام غم‎شریکی کرده است.
زیمرمن همچنان تأکید کرده است که ناتو به همکاری خود با دولت افغانستان در راستای مبارزه با تروریزم و برقراری صلح پایدار در این کشور ادامه می‎دهد.
بخش‎های غربی شهر کابل در جریان نزدیک به سال اخیر به کانون اصلی حملات گروه داعش در این شهر تبدیل شده است.
این گروه در جریان این سال‎ها چندین حمله مرگبار را به مسجدها، مراکز آموزشی، تجمعات مرمی و اخیراً یک ورزشگاه انجام داده است.
در پی افزایش این حملات، حکومت قصد دارد شهر کابل را به چهار زون امنیتی تقسیم کند تا شاید از وقوع حملات بیشتر در این شهر جلوگیر شود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد