کابل

62
۸ حوت ۱۳۸۸
نویسنده:

ملل متحد نگران بی توجهی طالبان به غیر نظامیان

کلید * هشتم حوت ۱۳۸۸

پس از حمله تروریستی در اکتوبر سال ۲۰۰۹ و جولای سال ۲۰۰۸ بر سفارت هند در کابل این سومین حمله بر دیپلمات ها و کارمندان نماینده گی سیاسی هندوستان در کابل محسوب می شود.

ایس ام کرشنا وزیر خارجهء هندوستان که این حمله را وحشیانه خوانده و شدیدا محکوم کرده است می گوید، در حملهء انتحاری صبح ديروز جمعه در کابل حداقل ۹ تبعه این کشور کشته شده و در آن مقامات حکومت این کشور هند نیز شامل اند.

با این حال سر منشي سازمان ملل متحد نیز حمله ديروز را شديداً محكوم كرده است.

بانكي مون گفته است اين چنين حملات نشان ميدهد كه گروه طالبان هيچ توجهي به زندگي غير نظاميان نداشته است.

بر اساس گزارش ها یکی از حملات انتحاری بر یک هتل صورت گرفته که در آن کارمندان سفارت هند و داکتران هندی شفاخانه اندرا گاندی کابل و خارجی های دیگر اقامت داشتند.

وزیر خارجهء هند در یک اعلامیه گفته است این حملات از جانب کسانی صورت گرفته که می خواهند دوستی هند و افغانستان را آسیب برسانند و اشاره او به صورت غیرمستقیم پاکستان بوده است.

شماری کارشناسان به این باور اند، احتمالا افراطی های که نمی خواهند، روابط میان هند و پاکستان نزدیک شود، دست به این نوع حملات می زنند.

پیش از این افغانستان و هند، پاکستان را به دست داشتن در حمله انتحاری سال ۲۰۰۸ بر سفارت هند در کابل متهم کرده بودند ولی پاکستان این اتهامات را رد کرد.

این درحالیستکه مذاکرات میان هند و پاکستان روز پنجشنبه پس از یک وقفه طولانی مجدداً آغاز شد مذاکراتی که به دنبال حملات ماه نوامبر سال ۲۰۰۸ بر شهر ممبی به حالت تعلیق در آمده بود.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد