خبرهای داخلی

314
۵ حوت ۱۳۹۶
نویسنده: خلیل اسیر

مقام‎ها و بزرگان قومی کندهار برای تأمین امنیت پروژه‎های زیربنایی اعلام آمادگی کردند

مقام‎های محلی و بزرگان قومی کندهار در دیدار با محمداشرف غنی، رییس جمهور، اعلام کردند که آن‎ها آماده هر نوع همکاری با نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در بخش تأمین امنیت پروژه‎های زیربنایی اند.
توریالی ویسا، والی کندهار، که در این دیدار به نمایندگی از اداره محلی و مردم کندهار صحبت می‎کرد، افتتاح کار پروژه تاپی در هرات را به رییس جمهور تبریک گفت و اعلام داشت که کندهاری‎ها آماده هر نوع همکاری برای تأمین امنیت این پروژه اند.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری با نشر اعلامیه‎ای از زبان توریالی ویسا نوشته که قرار است عملیات بزرگی به منظور سرکوب مخالفان مسلح دولت در چهار ولایت کندهار، هلمند، زابل و ارزگان به اجرا گذاشته شود.
ویسا همچنان گفته است که برنامه میثاق شهروندی به گونه شفاف در ولایت کندهار در حال تطبیق است.
او از رییس جمهور خواسته است تا احداث بندهای کوچک آب‎گردان، ساخت تعمیر برای شماری از ولسوالی‎های کندهار و دقت در تخصیص بودجه انکشافی برای این ولایت را در اولویت برنامه حکومت قرار دهد.
به نقل از اعلامیه، رییس جمهور، در این دیدار گفته است که شهر کندهار شامل ۹ شهری است که به صورت اساسی انکشاف داده می‎شود و برنامه‎ انکشاف شهرها ریخته شده است.
به گفته وی، بودجه انکشافی برای ولایت کندهار براساس تخمین‎های جدید در نظر گرفته خواهد شد.
رییس جمهور غنی افزوده که در آسیای مرکزی بازارهایی برای فروش میوه‎های کندهار باز خواهد شد؛ چنانچه بازاری برای فروش میوه‎های افغانستان در هند ایجاد شده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد