خبرهای داخلی

590
۱۵ حوت ۱۳۹۵
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

مقام‌های محلی کندز بر تامین امنیت کامل در سال آینده تاکید دارند

شماری از شهروندان ولایت کندز، در آستانۀ گرم شدن هوا اظهار نگرانی می‌کنند که مبادا حملات مخالفان مسلح بالای این ولایت افزایش یابد و شهر کندز برای سومین بار بدست طالبان مسلح سقوط کند.
اما اسد الله عمرخیل، والی کندز، می‌گوید: برای سرکوب مخالفان مسلح آمادگی کامل دارند و به گروه طالبان اجازه نخواهند داد که به اهداف خود در این ولایت دست یابند.
به گفتۀ عمرخیل، برای تامین امنیت شهر کندز، کمربندهای امنیتی را ایجاد و در آن نظامیان را مستقر کرده‌اند.
از سوی هم، قوماندان پولیس زون ۸۰۸ سپین‌غر، می‌گوید: “در حال حاضر مخالفان مسلح توانایی خود را از دست داده‌اند و نیروهای امنیتی افغان حملات طالبان را پاسخ دندان شکن خواهند داد.”
هم‌زمان با این، عبدالحمید حمید، قوماندان امنیه این ولایت، تاکید دارد که، طالبان در پی کشته شدن ملا سلام، والی نام‌نهاد این گروه در کندز، روحیه خود را از دست داده و دیگر  توانایی رو به رو شدن با نظامیان افغان را ندارند.
این در حالیست که، پیشتر شماری از اعضای شورای ولایتی کندز هشدار داده بودند که اگر تا پایان زمستان امسال نیروهای امنیتی برای سرکوب و محو مخالفان مسلح، عملیات‌های نظامی را راه اندازی نکنند و مناطق از دست رفته را پس نگیرند، به احتمال زیاد این ولایت در بهار سال آینده بدست طالبان مسلح سقوط خواهد کرد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد