خبرهای داخلی

348
۲۲ جدی ۱۳۹۶
نویسنده: الیاس ابدالی

معرفی سه نامزد عضویت در کمیسیون مستقل انتخابات

کمیتۀ گزینش فهرست اسامی سه نفر را جهت کسب یک کرسی خالی در کمیسیون مستقل انتخابات به محمداشرف غنی، رئیس جمهور  سپرد.

به نقل از خبرنامه ارگ، کمیتۀ گزینش گزارش کاری خویش را در مورد معرفی یک عضو کمبود کمیسیون مستقل انتخابات به رئیس جمهورغنی ارائه کرد.

در این جلسۀ که شب گذشته در ارگ دایر شد،جاوید رشید، رئیس کمیتۀ گزینش گفت که از میان ۵۷ نامزد، ۱۷ نامزد شامل روند ارزیابی و نمره دهی شدند که از میان آنان نه تن واجد شرایط بودند.

به گفته آقای رشید پس از “امتحان کتبی و مصاحبه شفاهی” از میان نه تن، سه تن آنان که مناسب ترین شرایط را داشتند به ریاست جمهوری معرفی گردیدند.

این سه تن شامل “سید حفیظ الله هاشمی، اول الرحمن رودوال و عبدالقادر ځاځی وطندوست” است.

خبرنامه می افزاید که  رئیس جمهورغنی پس از شنیدن گزارش کمیتۀ گزینش گفت”رهبری حکومت وحدت ملی به زودی طبق تعهدشان به ملت افغانستان، هر سه کاندید معرفی شده از سوی کمیتۀ گزنیش را مصاحبه خواهد کرد و فیصلۀ نهایی خویش را در خصوص معرفی یک عضو کمبود کمیسیون مستقل انتخابات صادر خواهد نمود”.

در ماه عقرب سال جاری، نجیب الله احمدزی، رئیس پیشین کمیسیون مستقل انتخابات از سوی رئیس جمهور از وظیفه برکنار شد و یکی از کمیشنران به عنوان سرپرست کمیسیون تعیین گردید.

پس از آن، در ماه قوس سال جاری، کمیتۀ گزینش کارش را در این مورد آغاز کرد.

ایجاد اصلاحات در روند انتخابات، یکی از موارد موافقتنامۀ سیاسی میان رهبران حکومت وحدت ملی است؛ اما مخالفان سیاسی حکومت، رئیس جمهور و رئیس اجرائیه را متهم می‌کنند که در سه سال گذشته برای ایجاد اصلاحات در روند انتخابات کاری نکرده اند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد