کابل

81
۱۷ حوت ۱۳۸۹
نویسنده:

معذرت خواهي گيتس از کشته شدن غیر نظامیان در کنر

وزير دفاع امريکا بخاطر کشته شدن غیر نظامیان در ولايت کنر رسماً معذرت خواسته و گفته است که ادامۀ تلفات غير نظاميان در عمليات نيروهاى خارجى؛ بر روابط امريکا و افغانستان تاثير منفى مي گذارد.

رابرت گيتس وزير دفاع امريکا در کنفرانس مشترک مطبوعاتی با حامد کرزى رئيس جمهور کشور ضمن معذرت خواهی از کشته شدن غیر نظامیان؛ مخالفين حکومت افغانستان را مسوول ٨٠ درصد تلفات ملکى در افغانستان خواند.

حامد کرزى رئیس جمهور در این کنفرانس گفت که صحبتهايش با وزير دفاع امريکا بر موضوعاتی چون: تجهيز و تربيه نيروهاى افغان، تامين روابط ستراتيژيک بين هر دو کشور، روند انتقال مسئوليت های امنيتى به نيروهاى افغان و کاهش تلفات ملکى در نتيجۀ عمليات نيروهاى خارجى متمرکز بوده است.

کرزی از وزير دفاع امريکا خواست تا پيام مردم و دولت افغانستان مبتنی بر قطع عمليات نظامى که منجر به تلفات ملکى در افغانستان مي گردد را  به مقامات حکومت امريکا انتقال دهد.

وزير دفاع امريکا نیز کاهش تلفات ملکى را ازجمله وظايف اساسى هر دو کشور امريکا و افغانسنان عنوان کرد.

گيتس همچنین بر همکارى نيروهاى نظامى امريکا بانيروهاى افغان در آينده تاکيد کرده  گفت که امریکا خواستار روابط دراز مدت با حکومت افغانستان مي باشند.

گیتس همچنین گفت که نيروهاى بين المللى مستقر در افغانستان، با وارد کردن فشار بر مخالفان مسلح دولت در جريان زمستان سال جاری به پیشرفت هایی دست یافته اند.

وی با اشاره به پیشرفت نیروهای بین المللی در عرصه عملیاتی علیه طالبان در ولایات هلمند وکندهار، گفت که قوای امریکایی تلاش دارند تا وضعیت امنیتی را در جنوب شرق افغانستان نیز تامین کنند.

گیتس در خصوص کاهش نيروهاى امريکايى از افغانستان گفت که ایالات متحده مصمم است تا از جولاى سال ۲۰۱۱ ميلادى تعداد نيروهاى نظامی اش در افغانستان را کاهش دهد.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد