خبرهای داخلی

196
۱۱ ثور ۱۳۹۸
نویسنده: محمد اسحاق اکرمی

معترضین در بامیان، خواهان لغو سهمیه بندی کانکور شدند


ده ها تن از دانش آموران وجوانان امروز در ولایت بامیان، بخاطر سهمیه بندی کانکور، انحراف لین برق ۵۰۰ کیلو ولت از بامیان به سالنگ و حمایت از معترضین بغلان، دست به تظاهرات زدند.

معترضین، تظاهرات شان را از مسجد جامع شهید عبدالعلی با شعار های” تحصیل حق ماست، دانش حق ماست” آغاز الی چوک اریکین ادامه داشت.

عبدال دانشیار یکی از معترضین می گوید که طرح سهمیه بندی کانکور از سوی حکومت افغانستان، تبعیض می باشد و این طرح سبب از بین بردن شایسته سالاری وشفافیت در کشور می گردد. اومی گوید که طرح سهمیه بندی در هیچ نقطه از جهان مروج نبوده است و باید حکومت افغانستان سهمیه بندی کانکور را لغو نماید.

معترضین حکومت وحدت ملی را به تبعیض، بی عدالتی و عدم انکشاف متوازن متهم نمود واز سازمان ملل متحد، کشور های کمک کننده و نهاد های حقوق بشری طی قطعنامه سه ماده ای خواهان” لغو سهمیه بندی کانکور، عبور لین برق ۵۰۰ کیلو ولت از طریق بامیان – میدان وردک و شناسائی عاملان به قتل رساندن معترضین بغلان شدند.

اما وزارت تحصیلات عالی طی اعلامیه، سهمیه بندی کانکور را رد نموده و می افزاید که این طرح سهمیه بندی نیست، بلکه امتیاز برای ولایات افغانستان می باشد.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد