اجتماعی

۲۱ دلو ۱۳۹۸
نویسنده: جواد نبی‌زاده

معترضان بلخی ده‌روز مهلت داده‌اند تا حکومت قاتلان محمدجمعه را دستگیر کند

والی بلخ به این اعتراض‌کننده‌گان وعده سپرده است که نیروهای امنیتی این ولایت، سرنخ‌هایی از قاتلان این جوان به دست آورده و در تلاش‌اند تا عاملان این جنایت را دستگیر نمایند.
انجنیر عبدالغفار دهقان؛ یکتن از معترضان به کلید می‌گوید، پس از دوهفته اعتراض‌ها و برپایی خیمه‌ی تحصن در مقابل مقام ولایت بلخ، معین وزارت داخله و مقام‌های محلی بلخ با اعتراض‌کننده‌گان دیدار نموده و به خانواده‌ی مقتول وعده سپرده‌اند که عاملان قتل محمد جمعه را دستگیر و به پنجه‌ی قانون می‌سپارند.
به گفته‌ی وی، این مقام‌ها از اعتراض‌کننده‌گان ده روز مهلت خواسته‌اند تا عاملان اصلی این جنایت را دستگیر نمایند.
در همین حال، محمد اسحق رهگذر والی بلخ به این اعتراض‌کننده‌گان اطمینان می‌دهد که پیشرفت‌هایی در این زمینه صورت گرفته و تحقیقات جریان دارد.
با این حال، محمد کمال گونش؛ رییس سازمان اجتماعی حرکت ترکمن‌ها در ولایت بلخ، به حکومت هشدار می‌دهد که اگر قاتلان این جوان در طی این ده روز دستگیر نگرد، اعتراض‌های گسترده‌تر در سطح کشور برگزار گردیده و سه بندر مهم شمال و شمال-شرق کشور را به روی ترافیک مسدود می‌سازند.
محمد جمعه؛ یک‌تن از جوانان قوم ترکمن، چندی قبل به دست آدم‌ربایان افتاده و از خانواده‌ی این جوان خواستار ۳۰۰ هزار دالر را نموده و این خانواده نتوانسته‌اند که این مقدار پول را به آنان تحویل دهند.
نزدیک به دو هفته قبل، آدم ربایان این جوان را به شکل بی‌رحمانه به قتل رسانده و جسد او را در نزدیکی منزل شان در ناحیه نهم شهر مزارشریف انداخته و فرار نموده‌اند.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد