خبرهای داخلی

427
۱۹ سرطان ۱۳۹۷
نویسنده: جواد نبی‎زاده

معترضان در بلخ: شاهراه سالنگ را بسته و برق کابل را قطع می‎کنیم

ده‎ها نفر از هواداران حزب جنبش ملی و ائتلاف ملی برای نجات افغانستان در تجمع اعتراضی امروز شان در شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ، به بستن شاهراه سالنگ و قطع لین برق کابل هشدار دادند.
آن‎ها در حالی که شاهراه کابل – بلخ را به روی ترافیک در دو راهی بندر حیرتان بسته بودند، از حکومت خواستار برگردان بدون قید و شرط معاون اول ریاست جمهوری از ترکیه به افغانستان و همچنان رهایی نظام‎الدین قیصاری از زندان شدند.
معترضان هشدار دادند در صورتی که حکومت به این خواسته‎های آن‎ها توجه نکند، شاهراه سالنگ را خواهند بست و لین برق کابل را نیز قطع خواهند کرد.
عبدالصبور محبی، رییس سازمان جوانان حزب جنبش و یکی از شرکت‎کنندگان در این اعتراض، به کلید گفت که “آن‎ها از ظلم رییس جمهور به ستوه آمده‎اند.”
شمس‎الدین سادات، از دیگر شرکت‎کنندگان این حرکت اعتراضی، اعلام کرد که آن‎ها در بندر حیرتان در اعتراض به گرفتاری قیصاری و “زندگی دوستم در تبعید” خیمه تحصن برپا کرده‎اند.
او هشدار داد در صورتی که حکومت به اعتراضات آن‎ها پاسخ قانع‎کننده ندهد، گزینه‎های دیگری که “تندتر” از اعتراضات مدنی خواهد بود، روی دست خواهند گرفت.
قابل یادآوری است که شماری از معترضان در شهر مزارشریف عکس رییس جمهور غنی را که در قسمت ورودی این شهر نصب شده بود، به رسم اعتراض پاره کردند.

نظام‎الدین قیصاری، قوماندان امنیه ولسوالی قیصار و نماینده خاص عبدالرشید دوستم در بخش خیزش‎های مردمی در ولایت فاریاب، روز دوشنبه هفته گذشته از سوی نیروهای دولتی گرفتار و به کابل انتقال شد.
قیصاری به توهین به مقام‎های نظامی در شمال کشور و تهدید به مرگ آن‎ها متهم است.
وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که دوسیه این مقام پولیس را به سارنوالی سپرده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد