خبرهای داخلی

282
۲۸ قوس ۱۳۹۷
نویسنده: جواد نبی زاده

معترضان در بلخ، دروازه کمیسیون مستقل انتخابات را بستند


برخی از نامزدان ولسی جرگه ولایت بلخ، اعلام نتایج ابتدایی برندگان احتمالی انتخابات ولسی جرگه این ولایت را غیر قابل قبول دانسته و به اعتراض پرداختند.
هواداران نامزدان معترض در بلخ، ناوقت روز سه شنبه (۲۷ قوس) دروازه کمیسیون مستقل انتخابات این ولایت را بسته و خواستار باز شماری آرا گردیدند.
این معترضان، مقابل دروازه کمیسیون مستقل انتخابات خیمه های تحصن برپا نموده و کمیسیون را متهم به تقلب نمودند. آنان هم چنان هشدار می دهند که اگر به خواست های شان رسیدگی نشود، دروازه کمیسیون مستقل انتخابات این ولایت را باز نخواهند کرد.
حاجی محمد عبده، یکی از نامزدان معترض خواستار بازشماری آرای این ولایت شده و از کمیسیون مستقل انتخابات می خواهد آرای بدون بایومتریک را باطل اعلان نماید.
عزت الله آرمان رییس ساحوی کمیسیون مستقل انتخابات ولایت بلخ، هر چند در میان معترضان حضور نیافت؛ اما وعده سپرد که آرای پاک و ناپاک را جدا ساخته و بازشماری خواهند کرد.
این در حالیست که کمیسیون مستقل انتخابات، هفته گذشته نتایج ابتدایی برندگان احتمالی انتخابات ولسی جرگه این ولایت را اعلام نمود که بر بنیاد آن، غلام عباس ابراهیم زاده، عبدالحمید شریفی، احمدشاه رمضان، محمدعلی محقق، معلم خان آزادی، سید ظاهر مسرور، رییس عبدالخالق، گل رحمان همدرد، صیفوره نیازی، فوزیه حمیدی و برشنا رابع شامل فهرست نتایج ابتدایی این ولایت بودند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد