خبرهای داخلی

212
۹ جدی ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

معاون طالبان، از کشتار غیر نظامیان توسط این گروه انتقاد نموده است


ملایعقوب فرزند ملامحمد عمر که سمت معاونیت این گروه را به عهده دارد از انجام حملات انتحاری طالبان در اماکن عامه انتقاد نموده و آنرا خلاف اصول امارت اسلامی عنوان نموده است.
ملا یعقوب با فرزند ملاعمر با انتشار شب نامه در ولایت هرات گفته است که هدف گروه طالبان خروج نیروهای خارجی از افغانستان است و طرفدار کشتار غیر نظامیان در کشور نیست.
در این شب نامه آمده است که حملاتی که از سوی این گروه در مکان های عامه انجام می شود، خلاف اصول و مقررات امارت اسلامی می باشد؛ زیرا امارت اسلامی هیچگاه طرفدار کشتار انسان های بیگناه و تخریب مکان های عامه نمی باشد.
معاون گروه طالبان در این شب نامه هم چنان بیان داشته است که انجام این حملات، نشان دهنده ضعف در سطح رهبری این گروه می باشد.
در این شب نامه هم چنان گفته است که ملاهیبت الله آخندزاده مسوول کمیسیون نظامی گروه طالبان در انجام حملات انتحاری با وی مشوره نکرده و به دستور سراج الدین حقانی این حملات انجام یافته است.
ملا یعقوب در این شب نامه هم چنان بر مذاکرات صلح با دولت افغانستان اشاره نموده و از این گروه خواسته است که با مشوره رهبری این گروه تصمیمی را اتخاذ کنند که منجربه آرامی و صلح در کشور شود.
این در حالی است که جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات در نشستی خبری با تایید پخش این شب‌نامه‌ها در اکثر ولسوالی‌های ولایت هرات، گفته است که تقریبا در اکثر ولسوالی های ولایت هرات اعلامیه‌هایی از سوی ملا یعقوب، فرزند ملا عمر و معاون رهبری طالبان به نشر رسیده که جریانات اخیر صلح به خصوص عدم مذاکره دفتر سیاسی طالبان با حکومت افغانستان را مورد انتقاد قرار داده و تقاضا کرده که در دور بعدی، به گونه جدی نشست کنند و بر روی موضوعاتی که از قبل طرح شده، تمرکز نمایند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد