خبرهای داخلی

226
۲۷ حمل ۱۳۹۶
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

مشاور امنیت ملی امریکا به کابل رسید

مک مستر، مشاور امنیت ملی دونالد ترمپ، رییس‌جمهور امریکا، به هدف ارزیابی نفش کشور اش در افغانستان وارد کابل شد.
دفتر رسانه‌های شورای امنیت ملی کشور، می‌گوید: قرار است مک مستر، امروز با رییس‌جمهور اشرف غنی، عبدالله عبدالله، رییس اجراییه، محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی و برخی مقام‌های دیگر افغان دیدار و گفتگو کند.
هر چند در مورد آجندای اصلی دیدار و گفتگوی این مقام ارشد امریکایی با رهبران حکومت وحدت ملی مشخص نیست؛ اما پیشتر برخی رسانه‌های امریکایی به نقل از منابع خود در وزارت خارجه این کشور، گزارش داده بودند که مشاور امنیت ملی رییس جمهور ترمپ در جریان سفر اش به افغانستان، پیشنهادات جنرالان امریکایی از جمله جنرال جان نیکلسن، قوماندان عمومی نیروهای امریکایی و ناتو در کشور مبنی بر اعزام نظامیان بیشتر امریکایی به افغانستان را بررسی خواهد کرد.
با این حال، شماری از اعضای ولسی‌جرگه از رهبران حکوت وحدت ملی می‌خواهند که در دیدار های خود با مک مستر باید در مورد تجهیز هر چه بیشتر نیروهای امنیتی و دفاعی افغان تاکید کنند.
این در حالیست که، امریکا، روز پنجشنه هفته گذشته، در یک اقدام بی‌پیشته، پایگاه‌های گروه داعش در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار را هدف بزرگ‌ترین بم غیر اتمی خود قرار داد که طی آن ۹۴ داعشی به شمول برخی رهبران این گروه کشته شده‌اند.
از سوی هم، امریکا، در حال حاضر ۸۴۰۰ نظامی دارد که در تشکیلات ماموریت حمایت قاطع ناتو مصروف آموزش و مشوره‌دهی نظامیان افغان می‌باشند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد