خبرهای داخلی

855
۱۸ قوس ۱۳۹۶
نویسنده: اسحق اکرمی

مسیر دایکندی-غزنی توسط یک گروه مسلح غیر مسوول مسدود شد

مسوولان محلی ولایت دایکندی می گویند که یک گروه مسلح غیر مسوول از ۱۲ روز به این سوء مسیر ولایت دایکندی-غزنی را مسدود کرده است.

مسیر «میرامور» ولایت دایکندی از طریق ولسوالی ناهور ولایت غزنی، یکی از راه های مهم و استراتژی این ولایت می باشد که روزانه ده ها موتر خورد و کلان رفت و آمد می کنند.

مسوولان ولسوالی میرامور ولایت دایکندی می گویند که یک گروه ۶۰ نفری در ولسوالی ناهور ولایت غزنی فعال است و اعضای آن دست به آزار و اذیت مردم می زنند.

سید محمد هاشمی، ولسوال میرامور دایکندی به کلید گفت که باشندگان این ولسوالی به مراکز صحی مرکز دایکندی دسترسی ندارند و آنان برای تداوی به مرکز غزنی و کابل از این مسیر می روند که با مسدود شدن این راه، مردم محل با مشکلات زیادی رو به رو شده‌اند.

از سوی هم، اعضای شورای ولایتی ولایت دایکندی مسدودبودن این مسیر را تائید می کنند و می گویند که این گروه ۶۰ نفری، دو نفر از باشندگان محل را نیز اختطاف کرده اند.

سهراب علی اعتمادی، عضو شورای ولایتی دایکندی به کلید گفت که از ۱۲ روز گذشته به این طرف، افراد مسلح غیر مسوول مسیر ولسوالی میرامور ولایت دایکندی را با ولسوالی ناهور ولایت غزنی مسدوده کرده اند.

او گفت که به تعداد ۷ موتر نوع کوماز حامل مواد خوراکی و چند موتر کوچک در این مسیر گیر مانده است.

دایکندی یکی از ولایت‌های مرکزی و محروم کشور به شمار می رود که سرک‌های منتهی آن به سایر ولایت‌ها خامه می‌باشد و مردم از این بابت به ویژه در زمستان با مشکلات زیادی مواجه می‌شوند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد