خبرهای داخلی

119
۱۸ حمل ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

مستشار سفارت پاکستان، بار دیگر به وزارت خارجه احضار شد


وزارت امور خارجه کشور شام روز گذشته (شنبه) بار دیگر مستشار سفارت پاکستان در کابل را به این وزارت احضار کرده و در مورد سخنان عمران خان، صدر اعظم آن کشور وضاحت خواسته است.

صبغت الله احمدی سخنگوی وزارت امور خارجه در صفحه تویتر خود نوشته است که این وزارت یک بار دیگر با احضار مستشار سفارت پاکستان، به گفته های عمران خان صدر اعظم پاکستان اعتراض نمود.

این در حالی است که حدود یک هفته قبل عمران خان صدر اعظم  پاکستان اظهاراتی را در مورد ایجاد حکومت موقت در کابل مطرح ساخته بود که واکنش تند حکومت افغانستان را به همراه داشت، تا جایی که کابل سفیر خود از اسلام آباد را به کشور فراخواند و پس از آن وزارت خارجه پاکستان اظهارات نخست وزیر خان رابه گونه‌ی تفسیر نمود که در مورد گفته های عمران خان سوء تفاهم بوجود آمده؛ افغانستان توضیح پاکستان در این باره را پذیرفت و سفیر افغانستان دوباره برای ادامه کارش به اسلام آباد برگشت.

اما روز گذشته عمران خان یک بار دیگر تاکید نمود که سخنان او در مورد ایجاد حکومت موقت در کابل یک مشوره دوستانه بوده و تایید و یا رد آن مربوط به  حکومت افغانستان می شود. این سخنان عمران خان بار دیگر باعث شد تا وزارت امور خارجه کشور مستشار سفارت پاکستان در کابل را احضار کند.

وزارت امور خارجه، سخنان اخیر آقای عمران خان را مداخله آشکار در امور داخلی کشور دانسته و آن را برگشت به موضع پیشین او می داند، و خواهان وضاحت از سوی دولت پاکستان است.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد