خبرهای داخلی

487
۴ حمل ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

مسافران و رانندگان: پوسته‎‌های پولیس در مسیر شاهراه کندز – تخار نمایشی است

مسافران و رانندگان در مسیر شاهراه کندز – تخار با انتقاد از عملکرد پولیس در این مسیر می‎گویند که پوسته‎های پولیس در مسیر شاهراه کندز – تخار نمایشی است.
به گفته این مسافران و رانندگان، گروه طالبان در مسیر شاهراه کندز – تخار، به‎ویژه در منطقه “دکان آدم خان”، ایست بازرسی ایجاد کرده است و از مسافران و رانندگان اخاذی می‎کند.
آن‎ها ادعا دارند که پوسته پولیس در نزدیکی این ایست بازرسی گروه طالبان موقعیت دارد؛ ولی هنگام اخاذی این گروه از مسافران و رانندگان و یا تلاشی آن‎ها توسط طالبان، هیچ واکنشی از خود نشان نمی‎دهد.
از طرف دیگر، شماری از سربازان پولیس با تأیید این مشکل در مسیر شاهراه کندز – تخار به کلید گفته‎اند که اگر برای برچیدن ایست‎های بازرسی طالبان در این مسیر اقدام نشود، احتمال دارد ساحه زیر کنترول این گروه در طول این شاهراه بیشتر شود.
با این حال، عبدالحمید حمیدی، قوماندان امنیه کندز، می‎گوید که قرار است به زودی عملیات تصفیوی از سوی نیروهای دولتی در مسیر شاهراه کندز – تخار اجرا شود.
حمیدی به کلید گفت گفت که در پی این عملیات، پوسته‎های جدید امنیتی در طول این شاهراه ایجاد خواهد شد.
مسافران و رانندگان تنها در مسیر شاهراه کندز – تخار با مشکلات امنیتی دست به گریبان نیست بلکه گروه طالبان مشکل مشابهی را برای رانندگان و مسافران در مسیر شاهراه کندز – بغلان نیز ایجاد کرده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد