خبرهای داخلی

757
۱۲ جدی ۱۳۹۶
نویسنده: الیاس ابدالی

مرتضوی: موضع ترامپ در برابر پاکستان محصول سیاست خارجی افغانستان است

ارگ ریاست جمهوری در پی موضع‌گیری تند ترامپ علیه پاکستان می‌گوید که آنچه اتفاق افتاده، محصول سیاست فعال خارجی حکومت وحدت ملی است.

شاه‌حسین مرتضوی، سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری با فرستادن نوار ویدیویی به رسانه‌ها این موضوع را مطرح کرده است.

آقای مرتضوی می‌گوید که افغانستان در سیاست خارجی همکاری خوب و موثر با شرکای بین المللی خود دارد و تلاش هم در این زمینه منسجم صورت می گیرد.

به گفته او، ایستاد‌گی مردم و فداکاری نیروهای امنیتی کشور در برابر گروه های ترورستی سبب شده تا دنیا امروز یک درک درست از وضیعت در منطقه داشته باشد و حقانیت افغانستان در مبارزه با گروه های ترورستی ثابت شود.

رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا در نخستین روز سال ۲۰۱۸ میلادی با انتقاد شدید از پاکستان در توییتر خود نگاشته است که پاکستان جز دروغ و نیرنگ معاملۀ دیگری با امریکا نکرده است.

دونالد ترامپ در توییتر خود نگاشته است “ایالات متحده در ۱۵ ساله گذشته احمقانه بیش از ۳۳ میلیارد دالر به پاکستان مساعدت کرده است و آنان (پاکستان) جز دروغ و نیرنگ به آنها چیزی نداده و رهبران امریکا را احمق فکر کرده اند.”

اندکی پس از نشر توییت ترامپ، خواجه محمد آصف وزیر خارجۀ پاکستان، در توییتر خود نگاشته است که جهان را از حقیقت با خبر خواهد کرد.

مقام‌های افغان و امریکایی می‌گویند که رهبران شبکۀ حقانی و گروه طالبان در پاکستان بوده و از آنجا دهشت افگنان را به خاک افغانستان می‌فرستند. اما پاکستان همواره این ادعاها را رد کرده است.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد