خبرهای داخلی

590
۱۵ حمل ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

مرادعلی مراد: نیروهای امنیتی اجازه مداخله در امور انتخابات را ندارند


مرادعلی مراد، رییس کمیسیون امنیتی پروسه انتخابات، در نشستی پیرامون امنیت پروسه انتخابات در هرات اعلام کرد که مسوولیت تأمین امنیت دفترهای ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات، کارمندان این کمیسیون و گدام‎های مواد انتخاباتی به دوش پولیس ملی است.
مراد در این نشست که با حضور مسوولان ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات و مقام‎های محلی و نظامی حوزه غرب در هرات برگزار شده بود، گفت که برگزاری موفقانه انتخابات در ماه میزان امسال یک آزمون مهم در برابر نیروهای دولتی است.
به نقل از اعلامیه‎ای که وزارت امور داخله درباره این نشست منشتر کرده است، رییس کمیسون امنیتی پروسه انتخابات به تمام مسوولان نظامی در ولایت‎های فراه، هرات، غور و بادغیس دستور داد تا تمام تدابیر را برای تأمین امنیت این انتخابات روی دست گیرند.
مراد با اعلام اینکه هیچ یک از نیروهای امنیتی اجازه مداخله در امور انتخابات را ندارد، هشدار داد که اگر مواردی از مداخله در امور انتخابات مشاهده شود، فرد خاطی، مجازات و مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
در مقابل، مقام‎های نظامی حوزه غرب به رییس کمیسیون امنیتی پروسه انتخابات و رؤسای ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات اطمینان داده‎اند که برای تأمین امنیت انتخابات شفاف و سراسری از هیچ‎گونه تلاش دریغ نخواهند کرد.
تهدیدات امنیتی یکی از بزرگ‎ترین چالش‎ها در برابر انتخابات ولسی جرگه و شورای ولسوالی‎ها در ماه میزان امسال عنوان شده است.
دولت گفته است که نهادهای نظامی با اجرای عملیات نصرت تلاش دارند تا زمینه را برای برگزاری انتخابات در فضای امن فراهم کنند.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد