خبرهای داخلی

433
۱۹ سرطان ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

مذاکرات هیات امریکایی و طالبان متوقف شد؛ خلیلزاد به واشنگتن می رود


هفتمین دور مذاکرات میان هیات امریکایی و گروه طالبان در قطر روز گذشته (سه شنبه، ۱۸ سرطان) به دلیل مشوره و رایزنی با بزرگان دو طرف، متوقف شد.

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه وزارت امور خارجه امریکا برای صلح افغانستان گفته است که او برای گزارش دهی و مشورت در مورد صلح به واشنگتن می رود.

خلیلزاد در صفحه تویتر خود نوشته است که او صبح روز سه شنبه با نمایندگان طالبان ملاقات نموده و اکنون راهی چین می باشد که پس از چین غرض مشورت در مورد صلح به واشنگتن خواهد رفت.

از سوی هم سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفته است که او با زلمی خلیلزاد در مورد محتوای نهایی توافقنامه صلح بحث نموده است.

شاهین در صفحه تویتر خود نوشته است که در ملاقات با خلیلزاد توافق بر این شد تا مذاکرات بخاطر مشوره و شریک ساختن جزییات با بزرگان دو طرف توقف داده شود و به زودی بخاطر نهایی سازی توافق، دوباره مذاکرات آغاز خواهد شد.

این در حالی است که دور هفتم نشست زلمی خلیلزاد و طالبان بتاریخ ۲۹ جون در شهر دوحه قطر آغاز شد و در این دور بیشتر بر سر تضمین مبارزه با تروریزم، خروج نیروهای خارجی از افغانستان، مذاکرات بین‌افغانی و آتش‌‎بس دایمی ، بحث و تبادل نظر گردید.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد