خبرهای داخلی

277
۱۲ دلو ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

مدارک “غیرقابل انکار” حضور رهبری طالبان و شبکۀ حقانی به پاکستان سپرده شد

ویس‌احمد برمک، وزیر امور داخله و معصوم ستانکزی، رییس عمومی امنیت ملی در یک نشست خبری مشترک امروز در بارۀ سفرشان به پاکستان، می‌گویند که آنان مدارک “غیرقابل انکار” حضور رهبری طالبان و شبکۀ حقانی را به پاکستان سپرده‌اند.
ویس احمد برمک در این کنفرانس خبری می گفت که در نشست بیش ‌از یک ساعت که با رهبری سیاسی و نظامی پاکستان در اسلام‌آباد داشتند، مدارک مشخصی را در بارۀ عاملان حمله‌های هراس‌افگنانه اخیر در کابل، ننگرهار، کندهار و بخش‌های دیگر کشور، به آنان سپرده‌اند.
به گفتۀ وی این دیدار در فضای سازنده انجام شده است و دربارۀ سازماندهنده‌گان حمله‌های هراس‌افگنانه که اکنون در چمن یا بخش‌های دیگر پاکستان استند، اطلاعات با مقام‌های پاکستانی شریک ساخته شده‌اند.
با این حال معصوم ستانکزی می‌گوید که قرار است یک هیئت پاکستان به روز شنبه به کابل بیاید.
او می‌افزاید که همزمان با این، برای شناسایی پناه‌گاه‌های هراس‌افگنان در کابل، کندهار و برخی از بخش‌های دیگر، عملیات‌های ویژه آغاز شده‌اند و تاکنون در کندهار، دستآوردهایی نیز داشته‌اند.
مقام‌های ارشد امنیتی کشور از سپردن مدارک غیرقابل انکار در بارۀ حضور رهبران گروه طالبان و شبکۀ حقانی به مقام های ملکی و نظامی پاکستان در حالی گزارش شان را با رسانه ها شریک کردند که پیش از این پاکستان بار ها بدلیل عدم صداقت، از سوی مقام های امریکایی و افغان فریبکاری متهم شده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد