کابل

108
۸ حمل ۱۳۹۰
نویسنده:

محکوم بودن ۲۸۰ مهاجر افغان به اعدام در ایران

دستگاه قضایی دولت ایران ۲۸۰ مهاجر افغان را به اعدام محکوم کرده است.

به گزارش کلید، جاوید لودین معین سیاسی وزارت خارجه، آمار مجموع افغان هایی که در ایران زندانی هستند را پنج هزار اعلام کرد و گفت که از این جمع ۲۸۰ تن به اعدام محکوم شده اند.

جاوید لودین معین سیاسی وزارت خارجه که روز یکشنبه براي پاسخگویی به جلسۀ عمومى مشرانو جرگه فرا خوانده شده بود، گفت که تلاش برای حل مشکلات افغان ها در کشورهای ایران، پاکستان، هندوستان و لیبیا از سوی دولت جریان دارد.

این در حالیست که سناتوران می گویند، مشکل ویزهء خروجی برای مهاجرین و محصلین افغان در هندوستان، مشکلات محصلین افغان در لیبیا، موضوع زندانی بودن و احتمال اعدام افغانها در ایران و توقف اموال تجار افغان در بندر کراچی  پاکستان، مشکلاتی اند که وزارت خارجه باید بدانها توجه کند.

جاوید لودین معین سیاسی وزارت خارجه در پاسخ به نگرانی های سناتوران در این موارد، گفته است که وزارت خارجه از مشکلات مورد نظر سناتوران آگاهی داشته و در قسمت حل این مشکلات، اقداماتی انجام شده است.

لودین گفته است که ۵۰۰۰ افغان در ایران زندانی اند که چهار هزار تن از آنان به اتهام دست داشتن در قاچاق مواد مخدر بازداشت شده اند.

لودین همچنین گفت که معاون اول رئیس جمهور در سفر اخیرش به کشور ایران، با مقامات ایرانی درین مورد صحبت کرده و رئیس جمهور کرزی نیز در سفر به تهران، در همین مورد با مقامات بلند رتبهء ایران صبحت می کند.

جاوید لودین همچنین گفت که افغانستان در کشور لیبیا سفیر ندارد، اما به سفارت افغانستان در مصر وظیفه داده است تا در مورد انتقال محصلین افغان از لیبیا اقدام کند.

جاوید لودین همچنان از سوی وزارت امور خارجه به سناتوران وعده داد که در راستای حل مشکلات مورد نظر سناتوران، اقدامات جدی صورت گیرد.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد