خبرهای خارجی

134
۶ حوت ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

محمود عباس از کشورهای اروپایی خواست فلسطین را به رسمیت بشناسند


محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از کشورهای اروپایی که هنوز فلسطین را به رسمیت نشناخته‌اند، خواست که این کشور را به رسمیت بشناسند.
محمود عباس در سخنرانی خود در کنفرانس سران عربی و اروپایی در شرم‌الشیخ خاطر نشان کرد که تلاش‌های اسرائیل برای بهتر ساختن روابط با کشورهای عربی و اسلامی نمی‌تواند برای آنان صلح و امنیت به دنبال بیاورد.
به نقل از منابع مصری، محمود عباس هم چنان تاکید کرد، هر طرحی که منجر به شکل‌گیری کشور فلسطین به پایتختی قدس نشود، موفق نخواهد شد.
رییس تشکیلات خودگردان فلسطین هم چنان خواستار برگزاری کنفرانس بین‌المللی صلح با مشارکت کشورهای عربی و اروپایی و اتخاذ ساز و کارهای بین‌المللی چندجانبه برای نظارت بر مذاکرات میان فلسطین و اسراییل شد.
محمود عباس هم چنان اشاره کرد که آیا زمان آن فرا نرسیده است که کشورهای اروپایی که هنوز کشور فلسطین را به رسمیت نشناخته‌اند، چنین تصمیمی اتخاذ کنند؟
عباس ضمن تأکید بر این مساله که به رسمیت شناختن فلسطین جایگزینی برای مذاکرات یا اقدامی علیه اسرائیل نیست، خطاب به کشورهای اروپایی گفت که به رسمیت نشناختن حق ملت فلسطین در تعیین سرنوشت خود در کشور مخصوص به خودش، با ارزش‌ها و مبانی اروپایی مغایرت دارد.
رئیس تشکیلات خودگردان در پایان با اشاره به اقدامات جانبدارانه آمریکا به نفع اسرائیل، گفت که دولت کنونی آمریکا اسرائیل را به انجام رفتارهای فراقانونی تشویق کرده و از آن در برابر هر گونه محاکمه یا بازجویی حمایت می‌کند و بدین ترتیب، به تنهایی شایستگی ایفای نقش میانجیگری در روند سازش را پس از این همه اقدامات مغایر حقوق فلسطینیان و قوانین مشروع بین‌المللی ندارد

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد