خبرهای داخلی

559
۱۳ حوت ۱۳۹۶
نویسنده: خلیل اسیر

محمد محقق به حکومت توصیه و به داعش هشدار داد

محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرایی، طی سخنانی در مراسمی به مناسبت بیست‎وسومین سالیاد کشته شدن عبدالعلی مزاری، رهبر سابق حزب وحدت، در شهر مزار شریف، به حکومت توصیه کرد و به گروه داعش هشدار داد.
محقق با اشاره به مهاجرت مردم به کشورهای همسایه و دیگر کشورها گفت که علت اصلی این مهاجرت‎ها، بسته بودن دروازه‎های منابع اقتصادی به روی آن‎ها است.
او گفت که باید این وضعیت اصلاح و مشارکت همگانی در چرخه اقتصاد تأمین شود.
معاون دوم رییس اجرایی و رهبر حزب وحدت مردم افغانستان هشدار داد که اگر تمام کمپنی‎ها احساس نکنند که در پروسه داوطلبی‎ پروژه‎های بازسازی و زیربنایی با آن‎ها رفتار عادلانه صورت می‎گیرد، تمام سرمایه‎های خود را به دیگر کشورها منتقل خواهند کرد.
محقق به دست‎اندرکاران امور قراردادی‎ها توصیه کرد که هشیار باشند و بدانند که با یک گل بهار نشده و تنها با چهار شرکت وابسته به خود شان افغانستان آباد نخواهد شد.
او تأکید کرد که باید در فعالیت‎های اقتصادی تمام مردم خود را شریک احساس کنند و این برای جلوگیری از فرار مردم و سرمایه و نیز آبادی افغانستان بسیار مهم است.
محمد محقق از جانب دیگر اعلام کرد که گروه داعش پس از شکست در کشورهای عراق و سوریه به دنبال ایجاد جای پا در افغانستان است.
او با اشاره به خشونت‎های این گروه در ولایت‎های زابل، غور، ننگرهار، فاریاب و بدخشان گفت که هیچ حکومتی از راه خشونت به میان نیامده و یا پایدار نمانده است.
معاون دوم رییس اجرایی به گروه داعش هشدار داد که در برابر خشونت و ظلم این گروه خواهد ایستاد و تصور نکند که خشونت‎هایش را تحمل خواهد کرد.
او پیش از این نیز از خشونت‎های گروه داعش انتقاد و کسانی را که در برابر این گروه در افغانستان، عراق و سوریه جنگیده بودند، مورد ستایش قرار داده بود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد