خبرهای داخلی

265
۲۲ جوزا ۱۳۹۸
نویسنده: جواد نبی زاده

محقق: تک روی های حکومت غیر عادلانه و زمینه ساز تقلب در انتخابات است

محقق: تک روی های حکومت غیر عادلانه و زمینه ساز تقلب در انتخابات است Tkg

محمد محقق معاون برکنار شده ریاست اجراییه پس از دیدار با زلمی خلیل زاد نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان و عطا محمد نور رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی، در یک نشست خبری اهداف سفر خلیل زاد را در شهر مزارشریف، صحبت پیرامون صلح و انتخابات افغانستان بیان نموده است.

آقای محقق می گوید، در این نشست پیرامون تسریع پروسه صلح در افغانستان، حاضر ساختن طالبان به مذاکرات بین الافغانی و برگزاری یک انتخابات شفاف صحبت شده است.

در همین حال آقای محقق در این نشست خبری، ریس جمهور غنی را به تک روی های غیر عادلانه متهم نموده و تقرری های جدید را کمپاین های انتخاباتی دانسته و می افزاید :”حتی رشوه های غیر اخلاقی و جنسی هم در ارگ رایج شده است که باعث لکه ننگ بر مردم افغانستان بوده و این لکه ننگ باید از دستگاه حکومت پاک شود.”

به گفته او فعالیت های اخیر رییس جمهور زمینه ساز تقلب در انتخابات می باشد و اگر جلو این فساد ها گرفته نشود، احزاب سیاسی و نامزدان  ریاست جمهوری راهپیمایی های گسترده و بزرگ را به راه انداخته و انتخابات ریاست جمهوری را تحریم خواهند نمود.

آقای خلیل زاد، بعداز ظهر روز سه شنبه در شهر مزارشریف سفر نموده و با محمد محقق و عطا محمد نور نشست چندین ساعته داشته و بعداز آن، شام همان روز دوباره به کابل برگشت.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد