منطقه و جهان

114
۱۸ ثور ۱۳۹۰
نویسنده:

محاکمهء رهبران مخالف دولت بحرین

رهبران مخالف حکومت بحرین امروز در یک محکمهء نظامی محاكمه می ‌شوند.

به گزارش خبرگزاري بحرين، لوی سارنوال نظامی بحرین گفته است که حكم بازداشت هفت متهم مخالف نظام كه در خارج از بحرین هستند، براي اينترپل ( پولیس بین الملل) ارسال شده است.

سارنوالی نظامی ۱۲ اتهام را در خصوص رهبران مخالف دولت بحرین مطرح كرده كه مهمترين آن تاسيس و ادارهء‌ يك گروه تروريستي، تغيير قانون اساسي بحرین و تغییر نظام پادشاهي، تلاش براي تغيير نظام سياسي و جاسوسي و همكاري با يك گروه‌ تروريستي در خارج از بحرین می باشد كه در جهت منافع يك كشور خارجي تلاش مي‌كند.

از ديگر اتهامات مطرح شده بر ضد رهبران مخالف بحرین، جمع آوري پول براي یک گروه تروريستي، نشر اخبار كذب و شايعات مغرضانه، اخلال در امنيت عمومي، خسارت به منافع كشور و تحريك برخي اختلافات طايفهء می باشد که از سوی سارنوالی نظامی عنوان شده است.

سارنوالی بحرین در ادعانامهء که علیه این افراد مطرح کرده است، خواسته است که این افراد باید بر اساس قانون ۵۸ مصوب سال ۲۰۰۶، قانون مجازات سال ۱۹۷۶، قانون منع و مبارزه با پولشويي و حمايت مالي از تروريسم مصوب سال ۲۰۱۱ و قانون نشست‌ها و تجمعات سال ۲۰۰۶ محاكمه ‌شوند.

سارنوالی نظامی بحرین همچنین تاکید کرده است که تمامي تضمين‌هاي قضايي براي متهمان دستگير شده رعایت می شود.

از جمله كساني كه امروز محاكمه مي‌شوند؛ ابراهيم شريف، سرمنشی “جمعيت وعد” از گروه‌هاي مخالف، حسن مشيمع، رئيس “جنبش حق” عبدالوهاب حسين، رئيس “جريان الوفاء” و تعدادی دیگر از فعالان سياسي  هستند.

در همین حال شيخ “خالد بن علي آل خليفه” وزير عدلیه و امور اسلامي و اوقاف بحرين گفته است که محاکمهء رهبران مخالفین دولت در محکمه های نظامی صورت نمی گیرد، بلکه این کار در محاکم خاص انجام می یابد.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد