خبرهای داخلی

280
۱۹ حوت ۱۳۹۷
نویسنده: جواد نبی زاده

محاصره بودن بیش از ۳۰۰ نیروی امنیتی در ولسوالی سانچارک


مقام های محلی ولایت سرپل از وضعیت نا گوار ولسوالی سانچارک ولایت سرپل خبرداده و می گویند که بیش از ۳۰۰ پولیس محلی و نیروهای خیزش مردمی در روستایی مسجد سبز و توپخانه ولسوالی سانچارک از ده روز به این سو در محاصره جنگجویان طالب قرار دارند.
اسدالله خرم عضو شورای ولایتی سرپل، که شخصا با تعدادی از افرادش در روستایی مسجد سبز این ولسوالی در محاصره طالبان قرار دارند می گوید :”باشندگان این دو ولسوالی همراه با پولیس های محلی و خیزش مردمی از چهار طرف در محاصره افراد طالبان بوده و تمام راه های مواصلاتی و اکمالاتی به روی این مردم مسدود گردیده است.”
از سوی هم گفته می شود که نیروهای ویژه امنیتی برای تامین امنیت ولسوالی سانچارک به آنجا اعزام شده اند؛اما تا کنون عملیات پاکسازی را آغاز نکرده اند.
محمد حنیف رضایی سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین به کلید می گوید،عملیات ویژه نیروهای امنیتی به دلیل آماده نبودن نیروهای محلی ولایت سرپل به تعویق افتاده است.
به گفته وی، هر زمانی که نیروهای محلی، پس از عملیات ها توان تامین امنیت این ولسوالی ها را پیدا کنند، نیروهای ویژه قول اردو عملیات شان را آغاز خواهند کرد.
گفتنی است که دو هفته قبل، قول اردوی ۲۰۹ شاهین با راه اندازی عملیات “ولید ۳۸” در ولسوالی سانچارک ولایت سرپل نتوانستند روستاهای این ولسوالی را از وجود مخالفان مسلح پاکسازی نمایند که
با پایان دادن عملیات ولید ۳۸ برخی روستا های این ولسوالی نیز به دست مخالفان مسلح دولت سقوط کرده و اکنون دو روستایی این ولسوالی در محاصره کامل گروه طالبان قرار دارد.

 

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد