همسایه های افغانستان

۸ سرطان ۱۳۸۹

متوقف شدن فروش پطرول به ايران

به دنبال تحریم های اخیر کنگره امريكا علیه صادرات پطرول به ایران، شرکت فرانسوی توتال اعلام کرده فروش پطرول را به این کشور متوقف کرده است.

بر بنیاد لایحه کنگره امريكا شرکت های خارجی که به صنایع نفت و گاز ایران کمک، و فروش پطرول و سوخت جت را به این کشور تسهیل کنند تحریم می شوند.

این لایحه برای آنکه وجهه قانونی پیدا کند باید به امضای باراک اوباما رییس جمهور امريكا برسد.

این درحالیستکه دولت روسيه به دليل توقيف اقلام ارسالی برای نيروگاه بوشهر ايران به شورای امنيت سازمان ملل متحد، شکايت كرد.

نماينده روسيه در شورای امنیت سازمان ملل متحد، توقيف کالاهای ارسالی روسيه به ايران را تخطی از قطعنامه‌ی شورای امنيت و عمل  غيرقابل قبول خواند.

گمرک آلمان در نوامبر ۲۰۰۹  و جنوري ۲۰۱۰ محموله‌های ارسالی روسيه را مورد تلاشي قرار داد و به دليل مغاير بودن ماهيت کالاهای ارسالی با قوانين اتحاديه‌ی اروپا، كمپيوترها و ماشين‌آلات تخنيكي ديگر که به مقصد ايران بارگيری شده بود را توقيف کرد.

بر بنیاد خبری دیگر در مورد ایران، لوي درستيز قواي مسلح امريکا می‌گويد، با وجود افزايش تحريم‌ها، ايران همچنان به دنبال دستيابی به سلاح‌های هسته‌ای است.

امیر البحر مايک مولن که در مجمع امنيتی آسپِن، در ايالت کلرادو سخن می‌گفت اضافه کرد، دستيابی ايران به سلاح‌های هسته‌ای بسيار خطرناک خواهد بود.

وی با اشاره به کشف تأسيسات هسته‌ای “فردو” در نزديکی قم، همچنين اظهار داشت، هيچ دليلی برای اعتماد کردن به تضمين‌های ايران در مورد اهداف صلح‌آميز برنامه‌ی هسته‌ای وجود ندارد.

مولن افزود، حمله‌ نظامی به ايران به طور جدی ثبات منطقه را برهم خواهد زد و به باور او اسرایيل نيز به خوبی بر اين امر آگاهی دارد.

 

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد