خبرهای داخلی

347
۲۶ ثور ۱۳۹۶
نویسنده: نوریه نزهت نادری

لوی سارنوالی: بررسی‌ها در مورد قضیه ایشچی ادامه دارد

لوی سارنوالی کشور تاکید دارد که، تحقیقات در مورد اتهام‌های وارد شده از سوی احمد ایشچی بر جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست‌جمهوری مبنی بر آزار و اذیت و نیز تجاوز جنسی بر او، جریان دارد.
حمیدی که امروز در نشستی به هدف ارایه کارکردهای این اداره به خبرنگاران سخن می‌گفت، افزود: “این قضیه تحت تحقیق جدی قرار دارد و نهادهای عدلی و قضایی با در نظرداشت اصل استقلالیت در این مورد بررسی می‌کنند.”
در همین حال، لوی سارنوال کشور، در رابطه به اتهام‌های وارد شده از سوی کمیته ضد شکنجه سازمان ملل بر جنرال عبدالرازق، قوماندان امنیه کندهار، گفت: “برای هیچ فرد و مقامی معافیت از مجازات وجود ندارد.”
این مقام لوی سارنوالی تاکید دارد، دروازه عدالت به خاطر دفاع از حقوق مردم افغانستان باز است و قضایا بدون تبعیض مورد بررسی قرار می‌گیرند.
جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست‌جمهوری، چندی پیش به آزار و اذیت جنسی و نیز ربودن و شکنجه‌‌ای احمد ایشچی، از مخالفان سیاسی‌اش متهم شد و دوسیه‌اش تا کنون نهایی نشده‌است.
از سویی دیگر، جنرال عبدالرازق، قوماندان امنیه کندهار نیز در روزهای نخست هفته  جاری، از سوی کمیته ضد شکنجه سازمان ملل به شکنجه زندانیان و داشتن زندان‌های شخصی متهم شد.
اتهام‌هایی که از سوی جنرال رازق رد شده‌اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد