خبرهای داخلی

1531
۳ جدی ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

قوماندان امنیه کندهار به شکنجه زندانیان متهم شد

یک عضو شورای ولایتی کندهار که به کابل آمده است، ادعا می‌کند که جنرال عبدالرازق قوماندان امنیۀ کندهار، زندان های شخصی دارد و زندانیان را شکنجه می‌کند.

جانان گلزی، عضو شورای ولایتی کندهار  روز  شنبه در یک نشست خبری در کابل گفت: جنرال عبدالرازق در شهر کندهار و ولسوالی سپین بولدک، زندان شخصی دارد و در آنجا افراد ملکی هم زندانی هستند و آزار و اذیت می‌شوند.

به گفته این عضو شورای ولایتی، یک تاجر افغان که از پاکستان آمده بود و می‌خواست در کندهار تذکره بگیرد، از سوی قوماندان امنیه زندانی شده و هشت ماه است که در بند است و حتی قوماندان دوسیه‌اش را به سارنوالی نفرستاده است.

او ادعا می کند که قوماندان امنیه از این زندان‌ها زیاد دارد و صد‌ها زندانی در آن نگهداری می‌شوند و حتی به دستور او محکمه صحرايی صورت می‌گیرد.

این عضو شورای ولایتی کندهار اما هيچ گونه اسنادی را دراين مورد با رسانه ها شريک نساخته است.

او در عین حال خاطر نشان کرد که این موضوع را با وزیر امور داخله و شورای امنیت ملی نیز در میان گذاشته؛ اما تا اکنون پاسخ دریافت نکرده است.

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که در ماه ثور سال جاری، کمیته ضد شکنجۀ سازمان ملل متحد، در گزارشی جنرال عبدالرازق را متهم کرده بود که زندان‌های شخصی ایجاد کرده و زندانیان را شکنجه می‌کند و حتی در مواردی، مخالفانش را از بین می‌برد.

تا کنون قوماندان امنیۀ کندهار، به این ادعا واکنش نشان نداده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد