خبرهای داخلی

734
۱۷ حمل ۱۳۹۶
نویسنده: محمود مبارز

قوماندان امنیه ولسوالی پُرچمن فراه با طالبان معامله کرده است

قوماندانِ‎امنیه ولسوالی پرچمن ولایت‎فراه مردم این‎ ولسوالی‎را به گروگان گرفته است،یک مسوول امنیتی در این‎ولایت به شرط افشا نشدن نام اش به کلید گفت:"عبدالولی قوماندان امنیه ولسوالی پرچمن به‎جای، تامین امنیت به ‎طالبان‎مسلح در این‎ولسوالی سلاح توزیع نموده‎است".
به گفته‎ای این مسوول امنیتی: “قوماندان امنیه مردم این ولسوالی‎را وادار به کشت کوکنار میکند و همه‎ساله از این ناحیه پول هنگفت به‎دست میاورد.”
در کنار این کشتارِ غیر نظامیانی که علیه او در این ولایت صدا بلند میکنند نیز بخش دیگر از اعمال غیر قانونی قوماندان‎امنیه این ولسوالی‎را شکل میدهد.  به‎ گفته‎ای این مسوول امنیتی قوماندان‎امنیه ولسوالی پرچمن به مردم شمار از روستا های این ولسوالی نیز هشدار داده که اگر در مورد اعمال او به مقام‎های این‎ولایت شکایت کنند زنده زیر ریگ خواهند شد. این مسوول‎امنیتی میگوید: پیش‎از این نیز یکی از باشنده های ولسوالی یاد شده به‎همین شیوه توسط عبدالولی  به‎قتل رسیده‎است و تا کنون نیز جسد اش زیر ریگ است.
همزمان با این موسی نظری ولسوالی پرچمن ولایت فراه نیز در گفتگو با کلید میگوید: از رفتار غیر قانونی قوماندان امنیه این‎ولسوالی به ستوه آمده ولی مسوولان اجازه برخورد قانونی علیه این فرد را به او نمی دهند. اما وی از فردِ مشخص در این مورد نام نمیبرد.
او میگوید: هر چند پیش ‎از این دستور بازداشت قوماندان‎امنیه صادر شده‎است، اما تا کنون نیز بنابر مصلحت‎هایی این‎فرد آزادانه گشت و گذار میکند و به آزار و اذیت باشندگان این ولسوالی با استفاده از امکانات دولتی می‎پرازد.
همزمان با این یک مسوول امنیتی میگوید: قوماندان امنیه ولایت فراه از قوماندان امنیه پرچمن حمایت میکند و این فرد بدون حمایت مقام های ارشد در این ولایت قادر به انجام اعمال غیر قانونی نیست.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد