خبرهای داخلی

۱۴ حمل ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

قول اردوی ۲۰۹ شاهین آمار متفاوتی از تلفات طالبان در کندز منشتر کرد


قول اردوی ۲۰۹ شاهین می‎گوید که در حمله هوایی نیروهای دولتی به یک گردهمایی گروه طالبان در منطقه باجوور ولسوالی دشت ارچی ۲۳ عضو این گروه کشته شده‎اند.
ولسوالی دشت ارچی در شمال کندز موقعیت دارد و بخش‎هایی از این ولسوالی زیر تسلط گروه طالبان است.
قول اردوی ۲۰۹ شاهین با نشر اعلامیه‎ای گفته است که افراد کشته‎شده‎ گروه طالبان در این حمله هوایی شامل شش عضو کلیدی و هفده عضو قطعه سرخ این گروه می‎شوند.
براساس اعلامیه، مولوی بریان عضو شورای کویته، قاری حمیدالله و مولوی شاهدالله هر کدام به ترتیب رییس و عضو کمیسیون نظامی طالبان در کندز، مولوی ممتاز استاد تعلیمی قطعه سرخ طالبان، قاری عماد و عبدالمالک قوماندانان این گروه از افراد کلیدی گروه طالبان بودند که در حمله هوایی نیروهای دولتی در دشت ارچی کشته شده‎اند.
همچنان سیزده عضو دیگر طالبان به شمول مولوی ناصر و دوست‎محمد هجران از قوماندانان این گروه، در این حمله زخم برداشته‎اند.
قول اردوی ۲۰۹ شاهین می‎گوید که نیروهای دولتی، این جنگجویان گروه طالبان را ظهر روز دوشنبه/ ۱۳ حمل هنگامی هدف حمله هوایی قرار داد که آن‎ها به منظور برنامه‎ریزی اعمال تروریستی در زون شمال‎شرق و فراغت طالبان تازه پیوسته به این گروه در منطقه باجوور تجمع کرده بودند.
مقام‎های محلی کندز روز گذشته اعلام کردند که نیروهای دولتی مراسم دستاربندی حافظان قرآن کریم را در یک مسجد در منطقه دفتانی دشت ارچی هدف قرار داده‎اند.
نصرالدین سعدی، ولسوالی دشت ارچی، به کلید گفت که براساس گزارش‎های ابتدایی حدود صد نفر در این حمله هوایی کشته شده‎اند.
همزمان با این، مقام‎های پولیس کندز اعلام کردند حمله هوایی نیروهای دولتی در دشت ارچی به یک تجمع بزرگ گروه طالبان انجام شده است.
سخنگوی پولیس کندز به کلید گفت که در این حمله ۲۵ عضو گروه طالبان کشته و زخمی شده‎اند.
گروه طالبان گفته است که این حمله هوایی به یک مسجد در بازار دفتانی دشت ارچی انجام شده‎ است که در پی آن ۱۵۰ نفر کشته و زخمی شده‎اند.
شاهدان عینی می‏گویند که افراد ملکی و غیرنظامی هم مشمول قربانیان این حمله اند.

 

 

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد