خبرهای داخلی

165
۱۲ حمل ۱۳۹۶
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

فردا یک تیم تخنیکی به هدف چگونگی استفاده از تکنالوژی در انتخابات به کار آغاز‌ می‌کند

قرار است، فردا یک تیم تخنیکی به هدف چگونگی استفاده از تکنالوژی در انتخابات آینده پارلمانی و شورای ولسوالی‌ها به کار آغاز کند.
مقام‌ها در کمسیون مستقل انتخابات با بیان این مطلب، می‌گویند: در تشکیل این تیم کارشناسان بین‌المللی، منطقوی و ملی شامل اند که طی سه هفته آینده نتایج کار شان را اعلام خواهند کرد.
امام محمد وریماچ، رییس دارالانشای این کمسیون، امروز به کلید گفت: “پس از پایان کار تیم یاد شده، کمسیون مستقل انتخابات، در مورد استفاده از تکنالوژی در انتخابات آینده تصمیم نهایی‌اش را اتخاذ خواهد کرد.”
به گفتۀ وریماچ، کمسیون مستقل انتخابات، می‌خواهد که به هدف تامین شفافیت هر چه بیشتر در انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی‌ها از تکنالوژی استفاده کند.
با این حال، رییس دارالانشای کمسیون مستقل انتخابات، تاکید دارد که، حکومت وحدت ملی و جامع جهانی به توافق رسیده‌اند که باید در انتخابات آینده در کشور از تکنالوژی استفاده صورت گیرد.
او، علاوه می‌کند که، حکومت وحدت ملی، به خصوص کمسیون مستقل انتخابات تلاش می‌کند که، انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی‌ها در جریان سال روان خورشیدی برگزار شود.
این در حالیست که، براساس قانون، قرار بود انتخابات ولسی‌جرگه در سال ۱۳۹۴ برگزار شود؛ اما حکومت وحدت ملی، تاکنون موفق بر انجام این کار نشده‌است.
از سوی هم، در حال حاضر ولسی‌جرگه از دو سال به اینسو براساس یک فرمان رییس‌جمهور اشرف غنی به کار اش ادامه می‌دهد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد