داغترین-خبر

661
۲۷ جدی ۱۳۹۶
نویسنده: حسینا عظیمی

«فراه به قتل‌گاه نیروهای امنیتی تبدیل شده است»

شماری از اعضای شورای ولایتی فراه از وضعیت بد امنیتی این ولایت ابراز نگرانی کرده، می‌گویند که فراه به قتل‌گاه نیروهای امنیتی تبدیل شده است.

دادالله قانع، معاون شورای ولایتی فراه در تماس تلیفونی به کلید گفت: این ولایت از سوی تعداد زیادی از طالبان به محاصره گرفته شده و هر شب در حملات این گروه بر پوسته‌های نیروهای امنیتی، تعداد زیادی از سربازان کشته و زخمی می‌شوند.

به گفته آقای قانع، با اینکه ۸۰ درصد از خاک فراه زیر نفوذ طالبان قرار دارد؛ اما حکومت محلی و مرکزی نسبت به وضعیت امنیتی این ولایت بی‌توجهی می‌کنند.

معاون شورای ولایتی فراه، مستقیما والی و قوماندان امنیه این ولایت را به بی‌کفایتی متهم می‌کند.

از سوی هم جمیله امینی، یک عضو دیگر شورای ولایتی فراه می‌گوید: نگرانی از وضعیت امنیتی شمار زیادی از باشند‌گان را از ولسوالی‌ها و مرکز شهر مجبور به ترک خانه های شان کرده است.

تلاش کردیم دیدگاه وزرات داخله و یا هم مقام‌های امنیتی در ولایت فراه را در مورد وضعیت امنیتی این ولایت داشته باشیم، اما آنان پاسخی به تماس‌های مان ندادند.

با این همه رییس شورای ولایتی فراه با اینکه تحرکات طالبان در این ولایت را می‌پذیرد، اما وضعیت امنیتی را زیاد قابل نگرانی نمی‌داند.

فرید بختور ضعف مقام‌های محلی در فراه نمی‌پذیرد اما حکومت مرکزی را نسبت به وضعیت امنیتی فراه به بی توجهی متهم می‌کند.

این در حالیست که تنها در جریان دو شب حمله طالبان بر پوسته‌های نیروهای امنیتی در ولایت فراه، نزدیک به ۲۰ سرباز کشته و زخمی شدند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد