خبرهای داخلی

256
۱۹ حمل ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

فرانسه اداره رسیدگی به حوادث افغانستان را کمک می‎کند

ویس احمد برمک، وزیر امور داخله امروز در دفتر کارش با جنرال ژان کلود گلی، رئیس و معاونین اداره رسیدگی به حوادث فرانسه دیدار کرد.
دفتر مطبوعاتی وزارت امور داخله با نشر اعلامیه‎ای گفته است که دو طرف در این دیدار روی همکاری‎های تخنیکی فرانسه با اداره رسیدگی به حوادث وزارت امور داخله افغانستان و همچنان برنامه ارتقای ظرفیت منسوبان این اداره گفتگو کردند.
ویس‎احمد برمک در این دیدار گفته است که مسلکی‎سازی و آموزش نیروهای پولیس ملی در اولویت برنامه‎های رهبری وزارت امور داخله قرار دارد و نیاز است که برای منسوبان اداره رسیدگی به حوادث این وزارت زمینه آموزش‎های مسلکی به طور معیاری فراهم شود.
در همین حال، رییس اداره رسیدگی به حوادث وزارت داخله فرانسه گفته است که کشورش در راستای ارتقای ظرفیت اداره رسیدگی به حوادث افغانستان با وزارت داخله این کشور همکاری خواهد کرد.
براساس اعلامیه، سفر این هیأت به کابل در چهارچوب تفاهمنامه همکاری میان وزارت‎های امور داخله افغانستان و فرانسه صورت گرفته است.
این تفاهمنامه ۲۷ عقرب سال گذشته خورشیدی میان وزرای امور داخله دو کشور به امضا رسید که براساس آن فرانسه متعهد است تا در بخش‎های آموزش و تجهیز، نیروهای پولیس ملی افغانستان را کمک کند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد