خبرهای داخلی

345
۲۷ جدی ۱۳۹۵
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

غنی: عاملان رویدادهای کابل، قندهار و هلمند در پاکستان سربازگیری می‌کنند

جنرال قمر جاوید بجوا، لوی درستیز اردوی پاکستان، دیروز به رییس‌جمهور اشرف غنی، تیلفون کرده و خواستار همکاری‌های استخباراتی میان کابل و اسلام‌آباد شده‌است.
در خبرنامۀ که امروز از سوی دفتر رسانه‌های رییس‌جمهور کشور در کابل پخش شد، آمده که، جنرال قمر جاوید بجوا، در این صحبت تیلفونی در پیوند به رویدادهای خونین اخیر در ولایت‌های کابل، هلمند و قندهار با مردم و دولت افغانستان نیز همدردی کرده‌است.
در خبرنامه، گفته شده که، رییس‌جمهور غنی، در این صحبت تیلفونی به لوی درستیز پاکستان گفت: گروه‌های که مسوولیت حملات اخیر در کابل، هلمند و قندهار را پذیرفتند، در پاکستان آزادانه فعالیت می‌کنند، سرباز گیری می‌نمایند و اسلام‌آباد علیه این گروه‌ها هیچ گونه اقدام نکرده‌است.
رییس‌جمهور، بر انتقام گیری از عاملان رویدادهای یاد شده، هشدار داده و تاکید کرده‌است که، نظامیان افغان برای تامین امنیت کشور شان آمادگی کامل دارند.
هم‌زمان با این، دفتر رسانه‌های اردوی پاکستان، می‌گوید: بجوا، در این صحبت تیلفونی خواهان همکاری مشترک میان دو کشور گردیده که به گفتۀ او، این کار می‌تواند تروریزم را نابود و افغانستان، پاکستان و منطقه را با ثبات سازد.
هم‌زمان با این، جنرال بجوا، گفته‌است که، پاکستان راه درازی را در مبارزه با تروریزم طی نموده و تمام پناه‌گاه‌های امن‌ گروه‌های تروریستی را در خاک‌اش نابود کرده‌است.
او، گفته که، اتهام‌زنی میان دو کشور، فرصت مداخلات را برای دشمنان افغانستان و پاکستان فراهم می‌کند و باید به آن پایان داده شود.
این در حالیست که، مقام‌های محلی پس از انفجار هفتۀ گذشته در مهمان‌خانۀ والی قندهار، پاکستان را عامل این رویداد خواندند.
جنرال عبدالرزاق، قوماندان امنیه قندهار، گفته بود که، این حمله توسط شبکه حقانی و به دستور و حمایت شبکه استخباراتی پاکستان طرح و عملی شده؛ اما دولت پاکستان به شدت این اتهامات را رد نموده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد