خبرهای داخلی

۲۲ اسد ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

غنی: در توافقات صلح در مورد نیروهای امنیتی هیچگونه معامله صورت نمی گیرد


محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در دیدار با نیروهای امنیتی در تالار وزارت دفاع ملی گفت که  در مذاکرات صلح روی آیندۀ نیروهای امنیتی  کشور هیچگونه معامله ای صورت نمی گیرد.

رئیس جمهور غنی که امروز (سه شنبه،۲۲ اسد) در جمعی شماری از نیروهای امنیتی در تالار وزارت دفاع ملی صحبت می نمود با قدر دانی از زحمات نیروهای امنیتی به این نیروها وعده سپرد که در توافقات صلح هیج گونه معامله در مورد نیروهای امنیتی صورت نخواهد گرفت.

رئیس جمهوری کشور هم چنان افزود:« توافقنامۀ که در آن هویت و اقتدار ملی افغانستان مصئون نباشد، قابل قبول نیست.»

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور هم چنان علاوه نمود که تعهد واضح بین المللی برای تمویل و آموزش نیروهای امنیتی وجود دارد و  افغانستان بر اساس منافع مشترک با جامعه بین المللی به پیش می رود.

رئیس جمهوری کشور هم چنان ابراز داشت: «کدام پیمان جدید با امریکا و ناتو به امضا نمی رسد و تمام قراردادها و پیمان های استراتیژیک با امریکا، ناتو و سایر کشورهای دنیا پابرجاست.»

رئیس جمهور غنی به نیروهای امنیتی هدایت داد تا زمانی که پیمان صلح از سوی ملت به تصویب می رسد، استعمال قوه از وظایف عمدۀ نیروهای امنیتی و دفاعی کشور است.

این در حالیست که در روز های نزدیک توافق صلح میان هیات امریکایی و نمایندگان طالبان به امضا خواهد رسید و پس از آن مذاکرات بین لافغانی آغاز خواهد شد.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد