خبرهای داخلی

130
۲۱ سنبله ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

غنی: تدابیر درجه یک برای تجلیل از محرم گرفته شده است

محمداشرف غنی، رییس جمهور، در دیداری با علمای اهل تشیع در ارگ گفته است که تأمین امنیت مراسم عاشورا و دهه محرم در اولویت برنامه‎های امنیتی حکومت قرار دارد.
او گفته است که حکومت به منظور تأمین امنیت “دهه محرم” و “هفته شهید” در کشور تدابیر درجه یک امنیتی را روی دست گرفته است.
رییس جمهور افزوده است که امسال از دهه محرم در فضایی تجلیل خواهد شد که “ماحول امنیتی افغانستان” نسبت به گذشته کاملاً تغییر کرده است.
به گفته غنی، در گذشته جنگ بالای افغانستان تحمل شده بود، در حالی که اکنون جنگ در برابر “وحدت ملی” افغان‏ها جریان دارد.
وی تأکید کرده است که برای دشمن نباید فرصت اخلال مراسم مذهبی در کشور داده شود و نیاز است تا مردم “ترتیبات واضح همکاری با حکومت” را اتخاذ کنند.
رییس جمهور همچنان از اعلام آمادگی نهادهای خودجوش مردمی برای همکاری در امر تأمین امنیت، تشکر کرده است و نقش مردم را در راستای تأمین امنیت مهم خوانده است.
او با اشاره به اینکه کابل به چهار زون امنیتی مبدل شده است، تصریح کرده است که غرب کابل در این تقسیم‎بندی یک زون مستقل در نظر گرفته شده است.
این دیدار در حالی انجام شده است که مردم اهل تشیع در افغانستان در حال برپایی مراسم مذهبی به منظور گرامی‎داشت از دهه محرم هستند.
در غرب کابل که طی نزدیک به سه سال اخیر شاهد حملات زیاد انتحاری و انفجاری از سوی گروه داعش بوده است، بیم آن می‎رود که عوامل این گروه در دهه محرم امسال نیز دست به حملات مرگبار بزنند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد