خبرهای داخلی

200
۱ اسد ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

غنی از کمیسیون انتخابات خواست تا تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را مشخص کند

محمداشرف غنی، رییس جمهور، از کمیسیون مستقل انتخابات خواسته است تا تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را هرچه زودتر مشخص کند.
غنی این خواست را روز یک‎شنبه در جلسه‎ای پیرامون انتخابات با حضور اعضای کمیسیون مستقل انتخابات، نمایندگان سازمان ملل، اتحادیه اروپا و کشورهای حامی انتخابات افغانستان، در ارگ ریاست جمهوری مطرح کرده است.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری با نشر اعلامیه‎ای گفته است که مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات در این جلسه پیرامون آمادگی‌های این کمیسیون برای برگزاری انتخابات ولسی ‌جرگه و شوراهای ولسوالی‌ها معلومات دادند.
براساس اعلامیه، اشرف غنی از کمیسیون مستقل انتخابات خواسته است تا از چگونگی روند ثبت‎نام رأی‌دهندگان به مردم اطمینان دهد و نیز زمینه نظارت از انتخابات را برای احزاب سیاسی، نهادهای مدنی و ناظران ملی و بین‌المللی فراهم سازد.
او تأکید کرده است که مداخله در امور انتخابات توسط هر کسی، به‌شمول کارمندان حکومتی، جرم است و حکومت برای جلوگیری از مداخله کارمندان حکومت در این روند، تدابیر لازم را روی‌ دست خواهد گرفت.
غنی با تأکید بر اینکه حکومت اراده جدی برای برگزاری انتخابات دارد، از کمیسیون مستقل انتخابات خواسته است تا به زودترین فرصت ممکن، تاریخ برگزاری انتخابات ریاست ‌جمهوری را مشخص کند و به مردم اطلاع دهد.
براساس بند دوم ماده ۶۱ قانون اساسی، وظیفه رییس جمهور در اول جوزای سال پنجم به پایان بعد از برگزاری انتخابات به پایان می‎رسد.
غنی پیش از این اعلام کرده است که او حاضر نیست حتا برای یک لحظه، پس از ختم دوره حکومت او، در قدرت باقی بماند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد