خبرهای داخلی

634
۲۳ جدی ۱۳۹۶
نویسنده: اسحق اکرمی

عواید اداره مستوفیت بامیان ۱۴ درصد افزایش یافته است

مستوفی ولایت بامیان می گوید که این اداره ۲۰۶ میلیون افغانی عواید جمع آوری کرده است که که نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد افزایش را نشان می دهد.

محمد ظاهر اصغری، مستوفی ولایت بامیان این موضوع را همزمان با هفته مالیه‌دهی مطرح کرده است. به همین مناسبت مسابقات بایسکل رانی و فوتبال به شکل جداگانه در ولایت بامیان برگزار شد.

مسوولان اداره مستوفیت ولایت بامیان هدف از برگزاری این مسابقات ورزشی را، ترویج و فرهنگ مالیه دهی در ولایت بامیان میدانند و می گویند که علاقمندی مردم نسبت به مالیه دهی در این ولایت افزایش یافته است.

به گفته او، امسال در ولایت بامیان و از طریق اداره مستوفیت یک میلیارد و هشتصد هزار افغانی در بخش های مختلف به مصرف رسیده است.

مسابقه فوتبال بین هشت تیم ورزشی، روز یکشنبه آغاز و تا روز پنجشنبه ادامه داشت که در این مسابقه تیم های بند امیر، ذولفقار و بهار آزادی به ترتیب مقام اول، دوم و سوم را کسب کردند.

همچنان مسابقه بایسکل رانی بین ۵۰ روزشکار از «دروازه شش» الی استدیوم «شهید مزاری» به فاصله ۱۷ کیلومتر دایر شد که در این مسابقه اکبر فیضی، مرتضی محمدی و مهدی محمدی مقام اول الی سوم را به دست آوردند.

گفتنی است که عواید وزارت مالیه در سال ۱۳۹۶ خورشیدی و در سطح تمام ولایات افغانستان بیش از ۱۶۹ میلیارد افغانی می باشد که نسبت به سال گذشته افزایش را نشان می‌دهد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد