خبرهای داخلی

272
۴ سرطان ۱۳۹۷
نویسنده: جواد نبی‎زاده

عملیات مشترک نیروهای داخلی و خارجی علیه مواضع گروه طالبان در فاریاب آغاز شد

مقام‎های نظامی در زون شمال کشور می‎گویند که عملیات زمینی و هوایی برای سرکوب جنگجویان گروه طالبان در شماری از ولسوالی‎های فاریاب آغاز شده است.
خواجه سبزپوش در فاریاب یکی از چهار ولسوالی ناامن کشور است که محمداشرف غنی، رییس جمهور، به نیروهای دولتی دستور به شکستن آتش‎بس در این ولسوالی‎ها داده است.
محمدحنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال کشور، به کلید گفت که عملیات مشترک نیروهای افغان و حمایت قاطع، از زمین و هوا، شب گذشته علیه مواضع گروه طالبان در این ولسوالی ناامن فاریاب آغاز شده است.
به گفته وی، نیروهای دولتی با حمایت نیروهای هوایی حمایت قاطع، شب گذشته از مسیر ولسوالی‎های شیرین‎تگاب و دولت‎آباد، وارد ولسوالی خواجه سبزپوش شده‎اند.
رضایی همچنان گفت که در یک درگیری نیروهای دولتی با گروه طالبان در ولسوالی غورماچ ولایت فاریاب، چهار جنگجوی طالبان کشته شده‎اند و سه جنگجوی دیگر این گروه به شدت زخم برداشته‎اند.
وی افزود که طیارات “A29” در جریان این درگیری، یک قرارگاه و یک دیپوی سلاح و مهمات گروه طالبان را نیز هدف قرار داده و نابود کرده است.
گروه طالبان تا حال در این باره چیزی نگفته است.
براساس معلومات مقام‎های نظامی، در جریان یک هفته گذشته، ۳۳ جنگجوی گروه طالبان در ولسوالی‎های شیرین‎تگاب، دولت‎آباد و خواجه سبزپوش ولایت فاریاب کشته شده‎اند.
شمار تلفات نیروهای دولتی در درگیری با جنگجویان طالبان در این ولسوالی‎ها تا هنوز مشخص نیست و مقام‎های دولتی نیز در این باره معلوماتی به دست نداده‎اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد