خبرهای داخلی

4473
۲۹ حمل ۱۳۹۶
نویسنده: فخرالدین قاری زاده

عطا محمد نور، نسبت به برکناری احمد ضیا مسعود واکنش نشان داد

شماری از مقام های حکومتی و چهره های برجستۀ سیاسی نسبت به برکناری احمد ضیا مسعود، نماینده پیشین فوق العاده رئیس جمهور در امور اصلاحات و حکومت داری واکنش های متفاوت نشان دادند.
عطا محمد نور، والی ولایت بلخ در واکنش به این موضوع، از عبدالله عبدالله، رئیس اجراییه حکومت وحدت ملی، خواسته است که در این مورد وضاحت ارایه کند.
او ساعتی پس از برکناری مسعود در صفحهء رسمی فیسبوک اش نوشته که، ضیا مسعود معاون جمعیت اسلامی است و عبدالله عبدالله نیز از نشانی این حزب وارد حکومت شده است که به همین دلیل باید توضیحات خویش را در این مورد ارایه کند.
هرچند مسعود تاکنون در مورد برکناری اش به گونۀ رسمی اظهار نظر نکرده است؛ اما مسولان دفتر او در کابل می گویند که قرار است امروز نماینده پیشین رئیس جمهور در امور اصلاحات وحکومت داری خوب، طی یک نشست خبری در این مورد صحبت کند.
از سوی هم محمد ناطقی، رئیس کمیسیون تطبیق توافق نامه ایجاد حکومت وحدت ملی و از افراد نزدیک به ریاست اجراییه گفته است که، احمد ضیا سیاست مدار خوش شانسی نیست و عزل این سیاست مدار مانند نصبش در این مقام فاقد تاثیر است.
این در حالیست که رئیس جمهور اشرف غنی، ناوقت روز گذشته با صدور یک فرمان احمد ضیا مسعود را از سمت اش بدلیل آنچه که  ناتوانی در امور کاری اش، خوانده است، برکنار کرد.
ضیا مسعود که در دور اول انتخابات ریاست جمهوری افغانستان معاون اول زلمی رسول، یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بود، در دور دوم انتخابات از تیم تحول و تداوم، به رهبری محمد اشرف غنی حمایت کرد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد