خبرهای داخلی

500
۱۵ ثور ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

عطامحمد نور می‎گوید که بحث روی ایجاد ائتلاف بزرگ ملی افغانستان نهایی شده است

عطامحمد نور، رییس اجرایی حزب جمعیت، اعلام کرده است که بحث روی ایجاد “ائتلاف بزرگ ملی افغانستان” در “نشست انقره” نهایی شده است و رسماً در آینده نزدیک در شهر کابل اعلام موجودیت خواهد کرد.
او در صفحه اجتماعی فیسبوک خود نوشته است که در نشست این ایتلاف در انقره بزرگانی از شوراهاى لوی کندهار، لوی پكتيا و لوی مشرقی با محوريت احزاب جمعيت اسلامی افغانستان، جنبش ملی افغانستان و حزب وحدت مردم افغانستان حضور داشتند.
نور افزوده است که نمایند شوراها و نهادهایی که قبلاً عضویت “شورای عالی نجات افغانستان” را به دست آورده بودند، نیز در این نشست اشتراک داشتند.
رییس اجرایی حزب جمعیت گفته است که ائتلاف بزرگ ملی افغانستان در راستای تقویت نظام و اصلاح حکومت کار و نقش اساسی را در انتخابات شورای ولسوالی‎ها، پارلمان و ریاست جمهوری ایفا خواهد کرد.
وی تأکید کرده است که این ائتلاف تلاش می‌كند تا انتخابات شفاف، عادلانه و به دور از تقلب برگزار شود.
براساس اعلام نور، هدف ديگر ايتلاف بزرگ ملی افغانستان، حمايت از پروسه صلح، تأمين ثبات در كشور و سایر موارد مهم با در نظر گرفتن منافع ملی خواهد بود.
قابل یادآوری است که در ترکیب این ائتلاف عمدتاً چهره‎هایی حضور دارند که از کارهای حکومت وحدت ملی راضی نیستند و با استفاده از هر فرصتی حکومت را مورد انتقاد قرار می‎دهند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد