صحت

80
۲۳ جدی ۱۳۸۸
نویسنده:

عرضه مواد غذایی غیر صحی در کشور

واردات و فروش مواد غذایی بی کیفیت و غیر صحی در کشور همواره از مواردی بوده که بارها مورد انتقاد استفاده کننده گان و کارشناسان مسایل صحی قرار گرفته است.

جدا از مسئله تاریخ مصرف مواد غذایی وارد شده به کشور، مسئله فروش و در بسیاری موارد پخت آنان که در مکان های غیر صحی به ویژه در کنار سرک ها و کوچه پس کوچه ها تهیه و به مردم فروخته می شود از مواردی بوده که همواره استفاده از این نوع غذاهای آماده شده منجر به بیماری های متعدد در میان مردم شده است.

با این حال ارگان هاي مسوول چون اداره ملي حفاظت محيط زيست، شاروالي كابل و وزارت صحت در مورد طرح يك پلان و طرز العمل كه اين فروشنده ها مطابق آن فعاليت شان را انجام دهند ایجاد نکرده اند و فروشنده هاي مواد غذایی غیر صحی همچنان بصورت آزاد به كار روزمره شان ادامه می دهند.

کارشناسان محيط زيست ضمن ابراز  نگرانی در این مورد تاکید دارند، ادامه  مصرف مواد غذايي بی کیفیت و غیر صحی می تواند به موارد مبتلا شدن افراد به امراض مختلف را افزایش دهد و منجر به شيوع انواع مريضي ها خطرناک شود.

به عقیده بسیاری دولت زماني می تواند به اين مشكل رسيده گي کند كه برای تمام فروشنده گان مواد غذايي بخصوص كسانيكه به شكل پخته اين مواد را عرضه ميدارند يك برنامه جامع طرح و آنرا به اجرا بگذارد.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد