اجتماعی

۱۰ اسد ۱۳۹۸
نویسنده: جواد نبی زاده

عدم فعالیت شبکه های مخابراتی در بلخ، خبرنگاران را با چالش مواجه ساخته است


شماری از خبرنگاران، مسئولان رسانه ها و نهاد های حامی رسانه ها ، در یک نشست خبری نگرانی شان را از قطع شبکه های مخابراتی در ولایت بلخ بیان داشته و مسئولان محلی این ولایت را به بی توجهی متهم می کنند.

این خبرنگاران روز گذشته (چهارشنبه، ۹ اسد) طی کنفرانس خبری ابراز داشتند که نزدیک به دو هفته می شود که تمام شبکه های مخابراتی به جز شبکه «سلام» در ولایت بلخ غیر فعال بوده، و غیر فعال شدن شبکه های مخابراتی در این ولایت، بهانه خوبی را به دست مسئولان محلی این ولایت داده است.

محمد بشیر انصاری مسئول کمیته مصؤنیت خبرنگاران در شمال کشور می گوید:« مسئولان محلی ولایت بلخ از این وضعیت استفاده سوء نموده و در زمینه اطلاع رسانی و مصاحبه با خبرنگاران بهانه تراشی نموده و از دادن اطلاعات فرار می کنند.»

به گفته او، در یک هفته اخیر چهار خبرنگار در ولایت بلخ، از سوی نیروهای امنیتی و محافظان شبکه «سلام» مورد تهدید، تحقیر و توهین قرار گرفته اند.

در همین حال مبینه خیراندیش مسئول دفتر حمایت کننده رسانه های آزاد (نی) در شمال کشور می گوید:«قطع شبکه های مخابراتی زمینه اطلاع رسانی را در بلخ دشوار ساخته و از مسئولان محلی این ولایت می خواهد که عاملان خشونت علیه خبرنگاران را دستگیر و به پنجه قانون بسپارند.»

از سوی برخی از خبرنگاران در ولایت بلخ می گویند که با قطع شدن شبکه های مخابراتی در این ولایت، زمینه دستیابی به اطلاعات نیز دشوار شده و مسئولان حکومتی از این فرصت، استفاده های سوء نموده و خبرنگاران را مورد توهین و تحقیر قرار می دهند.

نزدیک به دوهفته قبل شبکه های مخابراتی به جز شبکه «سلام» به دستور مخالفان مسلح دولت و مقام های محلی این ولایت قطع گردید، و در این مدت باشندگان این ولایت با چالش های فراوان مواجه بوده و هیچ اقدام مؤثر از سوی حکومت برای فعال شدن این شبکه ها صورت نگرفته است.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد